چطور قیمت کابینت های گلاس را محاسبه کنیم تا کلاه سرمان نرود!

توسط | دسامبر 16, 2019 | کابینت های گلاس | 0 دیدگاه

قیمت کابینت های گلاس با توجه به موارد زیادی محاسبه می شود. کابینت های گلاس از جمله کابینت های بسیار شیک و مدرن است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است. آشپزخانه بخش اصلی یک خانه و کابینت بخش اصلی یک آشپزخانه است. بدیهی است که انتخاب کابینت زیبا و کاربردی یکی از دغدغه های اصلی خانواده های ایرانی باشد.

کابینت های گلاس چیست؟

کابینت های گلاس از بدنه MDF ساخته شده که روکش درب آن نوعی پلاستیک شفاف و شبیه شیشه به نام پلکسی گلاس می باشد. کابینت های گلاس از درخشندگی و براقی خاصی برخوردار است که قادر است با بازتاب نور فضای آشپزخانه را بزرگ و دلباز نشان دهد.

این خاصیت کابینت هایگلاس است که باعث شده خانم های خانه دار به آن علاقه مند شوند. زیبایی و سادگی به همراه استحکام و طول عمر بالای کابینت های گلاس هم در توسعه روزافزون استفاده از آن بی تاثیر نیست.

کابینت های گلاس متری چند؟

اولین سوال برای افرادی که در صدد نصب کابینت های گلاس برای آشپزخانه خود هستند این است که کابینت های گلاس متری چند؟ در واقع باید بگوییم ضرب کردن متراژ آشپزخانه در قیمت هر متر کابینت های گلاس راه درست و دقیقی برای محاسبه قیمت کابینت های گلاس نیست. چون عوامل زیادی در محاسبه قیمت کابینت های گلاس دخیل هستند که در این مطلب آنها را کامل بررسی می کنیم.

قیمت کابینت های گلاس

قیمت هر متر کابینت های گلاس

با توجه به نوسانات بازار ارز نمی توان قیمت کابینت آشپزخانه های گلاس را به طور دقیق بیان کرد. برای اطلاع از قیمت هر متر کابینت های گلاس در تاریخ امروز با دفتر ویناچوب تماس بگیرید. اما این نکته را بدانید که دانستن قیمت هر متر کابینت های گلاس برای محاسبه قیمت کابینت های گلاس کافی نیست.

قیمت کابینت آشپزخانه های گلاس

برای محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه های گلاس ابتدا متراژ کل آشپزخانه را به دست آورید. سپس محل یخچال و ماشین لباسشویی و در صورت لزوم ماشین ظرفشویی و اجاق گاز را از متراژ کل آشپزخانه کم کنید.

هر متر کابینت های گلاس شامل چه چیزی است؟

یک متر کابینت های گلاس یعنی یک متر کابینت زمینی و یک متر کابینت دیواری. یعنی قیمتی که برای هر متر کابینت های گلاس به شما می دهند شامل یک متر کابینت زمینی و دیواری خواهد بود. شصت درصد قیمت یک متر کابینت های گلاس شامل کابینت زمینی و چهل درصد آن شامل کابینت دیواری می شود. به عنوان مثال اگر قیمت هر متر کابینت های گلاس 1000000 تومان باشد 600000 تومان قیمت کابینت زمینی و 400000 تومان آن قیمت کابینت دیواری است.

بیشتر بخوانید
شیک ترین مدل کابینت های گلاس برای آشپزخانه های لوکس(کوچک و بزرگ)

یونیت کابینت های گلاس

یونیت همان بدنه یا اسکلت اصلی کابینت است که معمولا از جنس ام دی اف خام می باشد و در تمام کابینت ها مشترک است.

ارتفاع استاندارد کابینت زمینی 90 سانتیمتر و عمق آن 55 سانتیمتر است.

ارتفاع استاندارد کابینت دیواری 70 سانتیمتر و عمق آن 30 سانتیمتر است.

قیمت کابینت های گلاس

درب کابینت هایگلاس

تفاوت کابینت های مختلف در روکش درب آنها می باشد که هایگلاس یا PVC یا ملامین یا وکیوم باشد. یونیت کابینت در دو نوع زمینی و دیواری ساخته می شود. قیمت درب کابینت ها به قیمت هر ورق روکش آنها بستگی دارد. برای محاسبه قیمت درب کابینت های گلاس باید قیمت ورق های گلاس را بدانیم.

ابزار و یراق آلات کابینت

لازم است بدانید قیمت هر متر کابینت های گلاس به همراه تمامی ابزار و یراق آلات کابینت می باشد و برای آنها هزینه جداگانه ای دریافت نمی شود. کابینت های گلاس فقط شامل بدنه و درب کابینت نیست و قسمت های دیگری دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید.

پایه و پاخور کابینت زمینی های گلاس

هر کابینتی به طور استاندارد 15 سانتیمتر از سطح زمین فاصله دارد. زیر کابینت های زمینی پایه ای نصب می شود که این فاصله را به وجود آورد. اگر مشتری مایل باشد ابزاری به نام پاخور زیر کابینت نصب می شود تا فضای خالی آن دیده نشود. قیمت هر متر کابینت های گلاس شامل پایه و پاخور هم می شود.

قیمت کابینت های گلاس

صفحه روی کابینت زمینی های گلاس

یک صفحه از جنس مقاوم تر مثل پی وی سی یا سنگ یا … روی کابینت زمینی قرار می گیرد که از آن به عنوان کانتر یا پیشخوان آشپزخانه استفاده می شود. این صفحه بهتر است از جنس ورق های گلاس نباشد چون با ابزار و لوازم آشپزی در ارتباط است و احتمال خط و خراش افتادن آن زیاد می شود.

تاج کابینت دیواری های گلاس

به قسمت بالای کابینت دیواری های گلاس تاج کابینت گفته می شود که بسته به نظر و سلیقه مشتری می تواند همرنگ کابینت یا با رنگی متفاوت باشد.

زیر چراغ کابینت دیواری های گلاس

به قسمت پایینی کابینت دیواری های گلاس زیر چراغ گفته می شود. از این قسمت می توان برای نورپردازی کابینت و آشپزخانه استفاده کرد که جلوه دو چندان به کابینت آشپزخانه های گلاس می دهد.

قیمت کابینت های گلاس

سایر یراق آلات

علاوه بر موارد گفته شده ابزار و یراق آلات دیگری در ساخت کابینت استفاده می شوند. این یراق آلات شامل لولا، جک، دستگیره و ریل هستند.

قیمت هر متر کابینت های گلاس شامل قیمت بدنه، درب، پایه، پاخور، صفحه روی کابینت، تاج، زیر چراغ و سایر یراق آلات می شود و سازنده کابینت نباید برای این موارد هزینه جداگانه ای دریافت کند.

محاسبه قیمت کل کابینت های گلاس

با توجه به موارد گفته شده نحوه محاسبه قیمت کل کابینت های گلاس برای یک آشپزخانه به این صورت است:

قیمت کابینت زمینی = کل متر کابینت زمینی * قیمت یک متر کابینت های گلاس * 60درصد

قیمت کابینت دیواری = کل متر کابینت دیواری * قیمت یک متر کابینت های گلاس *  40 درصد

قیمت کل = قیمت کابینت زمینی + قیمت کابینت دیواری

بیشتر بخوانید
کابینت های گلاس سفید جدیدترین و زیباترین کابینت مدرن

قیمت کابینت های گلاس agt

کابینت های گلاس agt با ورق های گلاس agt محصول کشور ترکیه ساخته می شود. اما امروزه کیفیت ورق های تولید شده در ایران با ورق های خارجی برابری می کند. برای همین قیمت کابینت های گلاس agt و ایرانی و کیفیت آنها همواره مورد توجه مشتریان بوده است.

قیمت کابینت های گلاس ایران

در ایران تولید کنندگان بسیاری ورق های گلاس با کیفیت تولید می کنند. کافی است یک کابینت ساز حرفه ای و باتجربه و با انصاف پیدا کنید و به او اعتماد کرده انتخاب مصالح و ابزار را به او بسپارید. قیمت کابینت های گلاس ایران با توجه به کسر هزینه حمل و نقل و گمرکی بسیار مناسب تر است. برای محاسبه قیمت کابینت های گلاس ایران هم قیمت هر متر کابینت را از تولیدی آن بپرسید و بر اساس فرمولی که در بخش محاسبه قیمت کل کابینت های گلاس شرح دادیم به دست آورید.

قیمت کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس ترک

مهم ترین عامل در قیمت کابینت های گلاس طرح آن است. برای همین هنگام بستن قرارداد با کابینت ساز حتما طرح و رنگ ورق های گلاس را به طور دقیق مشخص کنید. قیمت کابینت های گلاس ترک و ایرانی در بازار بسیار متفاوت هستند. کابینت های گلاس ترک و ایرانی تفاوت چندانی از نظر کیفیت ندارند. مهم ترین اصل در داشتن یک کابینت آشپزخانه خوب انتخاب کابینت ساز یا نجار خوب است. قیمت کابینت های گلاس ترک بسیار بیشتر از کابینت های گلاس ایرانی است و این موضوع ارتباطی با کیفیت ندارد.

تشخیص مرغوب بودن های گلاس

برای تشخیص های گلاس مرغوب به ترک یا ایرانی بودن آن توجه نکنید. کافی است یک تکه ورق های گلاس را جلوی نور لامپ بگیرید طوری که کاملا لامپ را درون آن ببینید. اگر موج زیادی دیدید نشان دهنده کیفیت پایین آن است. اما اگر موج خیلی کمی نمایان شد کابینت های گلاس شما از جنس مرغوب و با کیفیت است.

قیمت ورق های گلاس

ورق های گلاس از جنس پلکسی گلاس است که یک پلاستیک شفاف و شیشه ای می باشد. از این ورق در جهت روکش کردن درب کابینت آشپزخانه استفاده می شود. به کابینتی که روکش درب آن ورق های گلاس باشد کابینت های گلاس می گویند.

ورق های گلاس در رنگ ها و طرح های مختلف مثل طرح چوب یا طرح باران ساخته و به فروش می رود. در بازار ایران انواع ورق های گلاس ایرانی و ترکی وجود دارد. قیمت ورق های گلاس به دلیل نوسانات بازار ارز متغیر می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ورق های گلاس با دفتر وینا چوب تماس بگیرید.

قیمت کابینت های گلاس

قیمت درب کابینت های گلاس

یکی از مزایای کابینت های گلاس انعطاف آن در تغییر رنگ و دکوراسیون است. اگر پس از مدتی از رنگ یا طرح کابینت خود خسته شدید می توانید درب کابینت های گلاس خود را تعویض کنید. قیمت درب کابینت های گلاس بستگی به کیفیت ورق های گلاس استفاده شده در آن دارد. قیمت درب کابینت های گلاس را در تاریخ امروز از مشاوران فروش ویناچوب بپرسید.

 

بیشتر بخوانید : کابینت های گلاس

 

 

 

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ