مبل راحتی ترک مدرن و لوکس را بهتر بشناسیم!

توسط | دسامبر 18, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

مبل راحتی ترک به دلیل طرح های شیک و خاصش محبوبیت زیادی دارد. رنگ های به کار رفته در مبل راحتی طرح ترک اغلب رنگ های سال هستند. مبل راحتی ترکیه ای برند خاصی نیست و در تمام دنیا با همین نام معروف است. اما خرید مبل راحتی ترک از خود کشور ترکیه با توجه به شرایط فعلی بازار ارز در ایران هزینه های گزافی را به دنبال خواهد داشت. لذا تولید کنندگان داخلی خودمان اقدام به تولید مبلمان هایی با همان کیفیت و طرح ترکیه ای نمونه اند. و شما می توانید مدل مبل راحتی ترک را با همان خصوصیات و با قیمتی مناسب تر از همین جا تهیه کنید. اما ویژگی های خاص مدل مبل راحتی ترک چیست؟ در این مطلب به همین موضوع خواهیم پرداخت.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

دوخت خاص پارچه در مبل راحتی طرح ترک

مبل راحتی ترک

اکثر مبل های ترکیه ای دوخت جذابی در پشتی های خود دارند. این طرح ها معمولا به شکل خطوط چهارخانه، عمودی، افقی یا اریب هستند. این لمسه دوزی های شیک و متفاوت از ویژگی های اصلی مدل مبل راحتی ترک می باشد که همه را شیفته خود کرده است. لمسه دوزی پارچه رومبلی علاوه بر زیبایی خیره کننده، باعث می شوند لباس افراد هنگام نشستن روی آن چروک نشود. همچنین طول عمر پارچه مبل در این صورت بسیار بیشتر می شود چون این دوخت ها از جمع شدن و آسیب دیدن پارچه جلوگیری می کنند.

هنر لمسه دوزی در صنعت مبلمان اروپا نیز برگرفته از کشور ترکیه است. این لمسه دوزی ها هم در مبل کلاسیک و هم در مبل مدرن کاربرد فراوانی دارند. این لمسه ها در بعضی مدل های جدید مبل راحتی ترک با نگین های الماسی یا دکمه های همرنگ پارچه رومبلی تزئین می شوند.

استفاده از پارچه های مرغوب در ساخت مبل راحتی ترک

مبل راحتی ترک

در مبل راحتی طرح ترک محال است از پارچه بی کیفیت استفاده شود. درواقع مبل های ترکیه ای به پارچه مرغوبشان معروف هستند. در جدیدترین مبل راحتی ترک از پارچه های ساده و بدون طرح استفاده می شود. پارچه های مخمل یکی از محبوب ترین پارچه ها در مدل جدید مبل راحتی ترکیه هستند.

بیشتر بخوانید
چند مدل مبل اسپرت جدید که حتما باید ببینید

پارچه مبل ترک یکی از باکیفیت ترین پارچه های رومبلی در سراسر دنیا می باشد. گاهی تولید کنندگان مبل در کشورهای اروپایی از پارچه های مبل ترک در ساخت مبلمان خود استفاده می کنند. در کشور خودمان نیز برای تولید مبل های با کیفیت از پارچه های مرغوبی چون پارچه ترک یا یزدی استفاده می کنند. پارچه های شانل، کوبلن، چرم نانومیکرو و مازاراتی نیز از جمله پارچه های پرفروشی هستند که در ایران استفاده می شوند.

پارچه هایی که در جدیدترین مبل راحتی ترک استفاده می شوند ماندگاری و مقاومت بالایی دارند و به راحتی لکه نمی شوند. در ساخت مبل ترک راحتی از پارچه هایی استفاده می شود که تراکم خوبی دارند و به راحتی کشیده یا سوراخ نمی شوند.

به کار گیری چوب گردو یا راش در مبل راحتی ترکیه ای

مبل راحتی ترک

دلیل استحکام فوق العاده انواع مبل راحتی ترکیه ای استفاده از چوب های مرغوب و محکم در ساخت آنها می باشد. عده ای از تولید کنندگان چوب های مرغوب مثل راش و گردو را فقط در قسمت های بیرونی مبلمان که دیده می شود استفاده می کنند. در صورتی که اسکلت مبل دوام چندانی نداشته و خیلی زود افت می کند. مبل راحتی طرح ترک همیشه از چوب های مرغوب و باکیفیت ساخته می شود.

بهترین چوب برای ساختن مبلمان چوب گردو و راش است که امتحان خود را پس داده اند. جدیدترین مبل راحتی ترک به منظور تماما از پارچه ساخته شده اما اسکلت بندی قوی و بسیار مستحکمی دارد. پایه های مبلمان ترکی راحتی، بسیار محکم و بادوام هستند. وقتی یک مدل جدید مبل راحتی ترکیه را خریداری می کنید، از این موضوع مطمئن هستید که سال ها مهمان خانه شما است. چون چوب و پارچه آن اعلا و باکیفیت است.

طرح های زیبا و خاص مبل ترک

مبل راحتی ترک

صنعت مبلمان ترکیه دلیل دیگری برای نام آور شدن در دنیا دارد و آن زیبایی منحصر به فرد آن است. مدل ها و طرح های مبلمان ترکیه ای هر روز جدیدتر و مدرن تر و همچنین جذاب تر می شوند. مدل مبل راحتی ترک در بند مدل های استاندارد جهانی نیست. بلکه مدل های خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید
چگونه مبل راحتی ارزان و باکیفیت خریداری کنیم؟

مبل راحتی ترک

بعضی مدل ها پشتی های تاشو دارند. برخی کشو دار هستند. اکثر آنها لمسه دوزی های متفاوت و دیدنی دارند. در جدیدترین مبل راحتی ترک گاهی دسته یا پایه های متفاوت می بینیم. یا اینکه در بدنه بیرونی مبل راحتی از تزئینات چوبی استفاده می کنند.

یک مدل جدید از مبل های ترکی میز وسط با روکش پارچه یا اصطلاحا پاف دارد. از پاف برای راحتی بیشتر افراد خانواده استفاده می شود. به این صورت که هنگام لم دادن روی کاناپه می توانند پاهای خود را بالاتر و روی پاف قرار دهند.

رنگ های استثنایی و شیک مبل های ترکی

مبل راحتی ترک

ترکیب دو یا سه رنگ در ست مبل ترکی بسیار معمول است. اغلب کاناپه ها یک رنگ و صندلی ها یک رنگ دیگر هستند. گاهی کوسن ها نیز رنگ متفاوتی دارند که باعث می شوند رنگ سومی در طرح مبل وارد شود. در مدل جدید مبل راحتی ترکیه پارچه های طرح دار و گل دار می بینیم. از این پارچه ها اغلب برای تک صندلی ها یا مبل های تک نفره استفاده می شود.

مبل راحتی ترک

در ترکیب مبل ترکی راحتی گاه از رنگ های متضاد و گاه از رنگ های مکمل استفاده می شود. گاهی هم برای خانواده هایی که کمتر اهل ریسک هستند از دو رنگ هم خانواده و نزدیک به هم استفاده می کنند. همچنین همه ساله مدل های متنوع مبل ترک راحتی با رنگی که آن سال به عنوان رنگ سال معرفی شده است تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

اسفنج با کیفیت در مبل راحتی ترک

مبل راحتی ترک

فوم و اسفنج به کار رفته در مبلمان میزان راحتی مبل را تعیین می کنند. در ساختار مبل راحتی ترک اسفنج سی و پنج کیلویی به کار می رود. این نوع اسفنج هم مرغوبیت بالایی دارد هم بسیار راحت است. اسفنج های بی کیفیت پس از مدتی باعث تورفتگی قسمت نشیمن مبل می شوند.

تولید کننده های زیادی مبل های بی کیفیت خود را به عنوان مبل راحتی ترک معرفی می کنند در حالی که تفاوت از زمین تا آسمان است. امید داریم در این مقاله توانسته باشیم به شما در انتخاب مبل با کیفیت ترکیه ای کمک کنیم. هر چند بسیاری از کارگاه های داخلی سازنده مبلمان، محصولاتی با همان کیفیت و مرغوبیت مبل راحتی ترکیه ای را تولید می کنند.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ