10 نکته طلایی برای خرید مبل راحتی که حتما باید بدانید!

توسط | دسامبر 10, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

خرید مبل راحتی در وهله اول آسان به نظر می رسد. این نکته را در نظر بگیرید که مبلمان راحتی قرار است سالها استفاده شده و کیفیت مناسبی داشته باشد. همچنین همه اعضای خانواده با آن احساس راحتی کنند. اگر بگوییم شما از مبل راحتی بیشتر از تخت خواب استفاده می کنید دروغ نگفته ایم. علاوه بر آنکه تخت خواب یک وسیله شخصی است حال آنکه مبلمان توسط همه اعضای خانواده استفاده می شود. بنابراین زیبایی مبل نباید تنها معیار انتخاب شما باشد بلکه کیفیت مبلمان نیز بسیار حائز اهمیت است. این 10 نکته شاید بتوانند به شما در خرید مبل راحتی زیبا، مرغوب و راحت کمک کنند.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

از مبل راحتی چه می خواهید؟

خرید مبل راحتی

جواب این سوال را باید با مشورت با افراد خانواده پیدا کنید. درواقع باید مشخص کنید از مبل چه استفاده ای خواهید کرد؟

چه انتظاراتی از مبلمان دارید؟

آیا عادت دارید لم داده و تلویزیون نگاه کنید یا روی آن دراز بکشید و کتاب بخوانید؟

آیا کودک خردسالی دارید که علاقه به جست و خیز روی مبل دارد؟

آیا راحتی مبل بیشتر مد نظر شماست یا زیبایی آن؟

بسته به قد خود کاناپه های عمیق یا کم عمق انتخاب کنید. به پشتی مبلمان دقت کنید که مناسب آناتومی بدن باشد. هنگامی که روی کاناپه می نشینید باید کف پاها روی زمین و زیر زانوها کمی جلوتر از کفی مبل قرار بگیرد. حتما مبل را امتحان کنید. روی آن بنشینید یا دراز بکشید و راحتی آن را تخمین بزنید.

بدنه و اسکلت مبل را ارزیابی کنید

خرید مبل راحتی

مواردی مثل پارچه و کوسن و رومبلی ها در صورت فرسوده شدن می توانند با هزینه کمی تعویض شوند. اما بدنه مبلمان اگر آسیب دید درواقع دیگر قابل استفاده نیست. وقتی می خواهید مبل راحتی بخرید بدون تعارف اسکلت آن را بررسی کنید و اگر ساختار مبل اجازه این کار را نمی داد از فروشنده بخواهید اطلاعات کامل را در مورد نوع چوب به کار رفته در آن بدهد.

پایه های مبل باید جزئی از بدنه داخلی مبلمان باشند. یا با پیچ و رولپلاک به آن متصل باشد. اگر این گونه نبود حتما از خرید آن مبلمان صرفنظر کنید.

بیشتر بخوانید
مبل راحتی ترک مدرن و لوکس را بهتر بشناسیم!

قبل از خرید مبل راحتی در مورد کارگاه سازنده آن تحقیق کنید

نحوه سر هم بندی کردن مبل خصوصا بخش داخلی آن بسیار مهم است. این کار باید توسط نجارهای حرفه ای و با ابزارهای مقاوم مثل رولپلاک های چوبی، پیچ ها و براکت های فلزی انجام شده باشد. هرگز مبل راحتی را که فقط با منگنه، میخ یا چسب ساخته شده خریداری نکنید. اگر چه گاهی از این موارد برای تقویت بیشتر بدنه مبلمان استفاده می شود.

دسته های مبلمان را بررسی کنید

نکته مهم دیگری که هنگام خرید مبل راحتی باید به آن توجه کنید دسته های مبل است. وقتی روی کاناپه می نشینید که آن را تست کنید، حتما به دسته ها فشار بیاورید و به دنبال نشانه ای از لرزیدن یا صدای غژغژ باشید. اگر مبلمان اسکلت بندی محکمی نداشته باشد در صورت فشار به سر و صدا خواهد افتاد.

بررسی فنر مبل نکته اصلی خرید مبل راحتی است

و اما می رسیم به بحث فنر مبل یعنی جایی که قرار است بیشترین فشار و وزن را تحمل کند. فنر خوب و باکیفیت، فنرهای مارپیچی هستند که با فاصله خیلی کم کنار هم قرار گرفته باشند. اما در عین حال راحت بوده و افرادی که روی آن می نشینند را اذیت نکند.

خرید مبل راحتی

تمام گوشه کنارهای مبل راحتی را چک کنید

برای خرید مبل راحتی با کیفیت و بادوام تمام گوشه کنارهای مبلمان را با دستتان لمس کنید. اگر لبه های بدنه مبل را زیر دست خود احساس کردید احتمالا با مبلمان با کیفیتی روبرو نیستید.

پارچه مبل را ارزیابی کنید

اینک می رسیم به بخش مورد علاقه خانم ها یعنی پارچه رومبلی. بخش اعظم زیبایی بصری مبلمان مربوط به پارچه آن می شود. پارچه مبلی علاوه بر با کیفیت بودن، باید مطابق سلیقه شما هم باشد. انواع پارچه های مبلی ساده و طرح دار در بازار موجود هستند که حتی ممکن است شما را در انتخاب سردرگم کنند.

چون مبل راحتی هر روز استفاده می شود بهتر است محکم و ضد لک باشد. پارچه های الیاف مصنوعی یکی از بهترین پارچه ها برای روکش مبل هستند. پارچه های چرم نیز طرفداران خاص خود را دارند. برای اطلاع بیشتر شما انواع جنس پارچه مبل را در ادامه بررسی می کنیم.

پارچه مبلی چرم

چرم از دیرباز به عنوان پارچه مبل استفاده می شده است. چرم علاوه بر زیبایی ظاهری، به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود. در واقع لکه پذیر نیست. قیمت چرم واقعی معمولا دو برابر چرم مصنوعی است اما دوام و طول عمر بسیار بالاتری دارد. عیب پارچه مبل چرمی این است که در زمستان سرد شده و در تابستان گرم و چسبنده می شود.

پارچه مبلی کتان

پارچه های کتان مقاوم هستند و تنوع رنگ بالاتری نسبت به چرم دارند. همچنین نرم و راحت هستند. انتخاب رنگ پارچه مبل و کوسن از جنس کتان بسیار راحت تر بوده و با تمام سلیقه ها جور است.

بیشتر بخوانید
عکس مبل راحتی جدید از بهترین های 2020

پارچه مبلی مخمل

پارچه مبلی مخمل بافت محکم تر و سفت تری دارد. نرمی مخمل را می توانید با لمس آن درک کنید. نگه داری آن راحت بوده و بیشتر برای مبلمان کلاسیک استفاده می شود.

خرید مبل راحتی

هنگام خرید مبل راحتی به کوسن ها توجه کنید

بعضی از انواع مبل ها به جای پشتی بالشتک های بزرگ دارند. که البته به آنها کوسن هم می گویند. این بالشتک ها باید صاف و محکم سر جای خود قرار بگیرند. کوسنی که بعد از لم دادن جمع شده و شکل خود را از دست بدهد ظاهر مبل راحتی را به شدت ناخوشایند می کند.

به دنبال برچسب UFAC باشید

برچسب UFAC نشان می دهد که این مبلمان طبق استانداردهای UFAC ساخته شده و در برابر آتش سوزی مقاوم است. اگر سیگاری هستید یا فرزند خردسال شیطان و کنجکاو دارید هنگام خرید مبل راحتی حتما چک کنید که برچسب UFAC داشته باشد. پس از به وجود آمدن این استاندارد، میزان آتش سوزی های خانگی به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

اندازه مبل باید مطابق با فضای منزل شما باشد

خرید مبل راحتی

علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، باید به حجم مبلی که خریداری می کنید نیز توجه کنید. یک مبل کوچک در سالن بزرگ، یا کاناپه حجیم در سالن کوچک ظاهر خوشایندی ندارند هر چند بسیار مرغوب و زیبا باشند. پس نکته بعدی که باید مدنظر بگیرید تناسب اندازه مبلمان با فضایی است که می خواهید در آن چیدمان کنید. کاناپه ها از نظر شکل و اندازه اشکال مختلفی دارند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مبل های تخت خواب شو

مدل هایی از مبلمان هستند که قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را دارند. این مبل ها می توانند برای مهمان یا خود شما استفاده شوند. مبل تختخواب شو بسیار مناسب آپارتمان ها و منازل کوچک است.

مبل ال شکل

مبل راحتی ال مدلی جدید است که اخیرا محبوبیت زیادی کسب کرده است. دلیل این محبوبیت امکان پر کردن گوشه ها و استفاده بهینه از فضا است. برای خرید مبل راحتی ال در نظر داشته باشید که مناسب همه نوع دکوراسیون از کلاسیک تا مدرن و خانه های کوچک و بزرگ می باشد. خرید مبل راحتی ال هوشمندانه ترین انتخاب برای کسانی است که فضایی تنگ و کوچک دارند.

مبل های ماجولار

مبل ماجولار یعنی خودتان می توانید انتخاب کنید چند کاناپه دو یا سه نفره، چند مبل تکی و چند صندلی نیاز دارید. اکثر تولیدی های مبل راحتی در ایران مبلمان خود را به صورت انتخابی یا ماجولار ارائه می دهند. این امکان به شما کمک زیادی می کند تا فضای خود را بهینه تر با مبلمان پر کنید.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ