چند مدل مبل راحتی شیک برای آپارتمای های کوچک

توسط | دسامبر 12, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

مبل راحتی شیک و کم جا هدف بسیاری از آپارتمان نشین های ایرانی است. استفاده بهینه از فضای یک سالن کوچک واقعا کار مهمی است. انتخاب مبل مناسب برای چنین فضایی یکی از بهترین راه حل ها برای استفاده حداکثری از فضا است. خوشبختانه مدل های متنوعی از مبل راحتی شیک و مدرن وجود دارد. این مدل ها استاندارد و جهانی هستند. در این مطلب قصد داریم بهترین مدل های مبل راحتی مناسب با خانه های کوچک را به شما معرفی کنیم. آگاهی از نام و مشخصات این مدل ها به شما در انتخاب مبلمان مناسب کمک شایانی خواهد کرد.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

مبل تخت خواب شو

مبل راحتی شیک

اگر مبل تخت خواب شو بخرید با یک تیر دو نشان زده اید! هم مبل دارید برای لم دادن هم تخت دارید برای خوابیدن. مبل های تخت خواب شو معمولا خیلی راحت تغییر حالت می دهند و نیازی به کلنجار رفتن زیاد با آنها نیست. مبل تخت خواب شو یک مبل راحتی ساده و شیک برای آپارتمان های کوچک محسوب می شود.

مبل راحتی ال

مبل راحتی شیک

مبل راحتی ال، مبل مورد علاقه ایرانی ها شده است. ویژگی بارز مبل ال پر کردن گوشه سالن است به طوری که فضای بی مصرفی پشت مبل باقی نمی ماند. کاناپه های ال شکل یک مبل راحتی شیک و مدرن برای دورهمی های دوستانه هستند. چون افراد می توانند در فاصله نزدیک تری از هم نشسته و گپ بزنند. اگر مبل راحتی ال خریداری کنید هم از فضای سالن خود حداکثر استفاده را کرده اید، هم هر زمان خسته شدید می توانید روی آن دراز بکشید. چون فضای کافی برای دراز کشیدن حتی دو یا سه نفر را دارد.

مبل راحتی شیک تاکسیدو

مبل راحتی شیک

شیک ترین مبل راحتی برای آپارتمان های کوچک مبل مدل تاکسیدو است. این مدل مبل در نگاه اول شبیه جعبه ای بدون سر به نظر می رسد! دسته های بلند و هم سطح با پشتی دارد و کل سطح مبل با پارچه پوشانده شده است.

مبل تاکسیدو کاملا جدید و مدرن است. جالب است بدانید اولین بار این در پارک تاکسیدو در نیویورک این مدل نیمکت ساخته شد. برای همین به کاناپه هایی که از طرح این نیمکت ها الهام گرفتند مبل تاکسیدو می گویند.

لازم به ذکر است مبل تاکسیدو به خاطر خطوط صاف و عمودی که در ساختار آن به کار رفته زیاد راحت نیست. اگر تمایل به لم دادن و استراحت روی مبل دارید احتمالا تاکسیدو گزینه مناسبی برای شما نیست.

بیشتر بخوانید
انتخاب بهترین رنگ برای مبل راحتی ، رنگ سرد یا گرم؟ شاد یا خنثی؟

کاناپه مدل دیوان

مبل راحتی شیک

دیوان یک مدل کاناپه بدون پشتی است. مدل دیوان بسیار کم حجم بوده و برای آپارتمان های کوچک ایده آل است. البته نمی گوییم همه کاناپه ها را از نوع دیوان تهیه کنید. بلکه می توانید از این مدل مبل بدون پشتی برای تکمیل یک جای خالی در دکوراسیون خود استفاده کنید.

در مواقعی که جای زیادی برای دو کاناپه دو نفره ندارید می توانید یکی از آنها را از مدل دیوان تهیه کنید. درواقع بهتر است این مدل مبل بدون پشتی را در کنار سرویس مبل خود استفاده کنید. در این صورت یک ست مبل راحتی شیک و کم جا خواهید داشت.

بهتر است مبل دیوان به دیوار بچسبد تا بتوانید برای راحتی بیشتر فردی که روی آن می نشیند پشتی بگذارید. البته از آن وسط سالن هم استفاده می کنند. کاربرد دیگر مبل دیوان پایین تخت توی اتاق خواب است.

مبل لاوسون، یک مبل راحتی ساده و شیک

مبل راحتی شیک

مبل لاوسون نمونه بارز یک مبل راحت با طراحی مدرن است. ساختار کاناپه لاوسون به گونه ای است که سه بالشتک در قسمت پشتی و سه بالشتک در قسمت کفی یا نشیمن مبل تعبیه شده است. این بالشتک ها جدا از بدنه اصلی مبل هستند.

یک امتیاز مبل راحتی ساده و شیک لاوسون این است که شما می توانید کوسن های متنوع در اندازه های مختلف را در آن بگنجانید تا بتوانید راحت تر در عمق آن فرو رفته و لم بدهید. همچنین هر از گاهی با تعویض رنگ و مدل کوسن ها ظاهر جدیدی به مبلمان خود بدهید.

رنگ مبل راحتی شیک لاوسون می تواند بسیار متنوع باشد. چون ذات این مبل مدرن و تک رنگ است و با کوسن های رنگین می توانید به آن تنوع بدهید. در بعضی از مدل های مبل لاوسون رنگ بالشتک ها متفاوت از رنگ بدنه اصلی مبل است.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که این اسم از کجا آمده است؟ مبل لاوسون اولین بار به سفارش فردی به نام توماس لاوسون در اوایل قرن بیستم ساخته شد. توماس لاوسون مبلی می خواسته که هم مدرن و هم راحت باشد. درواقع طرح مبل لاوسون از مبل تاکسیدو الهام گرفته شده اما بسیار نرم تر و راحت تر از آن است.

مدل انگلیسی، مبل راحتی شیک و مدرن

مبل راحتی شیک

مبل راحتی انگلیسی به پشتی بلند و دسته های بسیار کوتاه آن معروف است. دسته های مبل انگلیسی علاوه بر کوتاهی کمی عقب تر از قسمت نشیمن مبل هستند. مدل انگلیسی یک مبل راحتی خیلی شیک برای آپارتمان های کوچک است. مبل راحتی خیلی شیک انگلیسی را با پارچه مخمل خواب دار می سازند.

ظاهر مبل راحتی انگلیسی شبیه به مبل سبک کلاسیک است. برای همین مناسب کسانی است که هم سبک کلاسیک را دوست دارند هم راحت بودن را!

مزیت بزرگ مبل راحتی شیک و مدرن انگلیسی این است که در تمامی سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک کاربرد دارد. اگر می خواهید سبک مدرن و سنتی را ترکیب کنید پارچه با طرح راه راه یا هندسی را برای آن انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
11 ایده چیدمان مبل اسپرت و میز ناهارخوری در کنار هم

مدل لاوسیت، یک مبل راحتی شیک معروف به مبل عشاق!

مبل راحتی شیک

مبل لاوسیت یا لاوست یک کاناپه دو نفره کوچک است به طوری که وقتی دو نفر روی آن می نشینند مجبورند به هم بچسبند. برای همین به مبل عشاق مشهور شده است. مبل لاوسیت شیک ترین مبل راحتی برای آپارتمان های کوچک است. چون اندازه آن از یک کاناپه دو نفره معمولی کوچک تر است.

اگر هنگام نشستن مایل هستید قسمت زیادی از مبل را در اختیار داشته باشید یا به حالت درازکش یا نیمه درازکش باشید مبل لاوست را انتخاب نکنید مگر اینکه یک نفره روی آن بنشینید. یک کاربرد دیگر مبل لاوسیت برای اتاق خواب یا پایین تخت است.

مبل شزلون یک مبل راحتی شیک و تزئینی

مبل راحتی شیک

مبل شزلون شبیه یک صندلی با عرض زیاد است که تفاوت آن با مبل دیوان این است که پشتی دارد. تکیه گاه شزلون در یک سمت بلندتر بوده و در ادامه کوتاه می شود.

کاربردهای مبل راحتی شیک و لوکس شزلون بسیار زیاد است. اعم از نشستن، خوابیدن، دراز کردن پا، لم دادن، استفاده به عنوان صندلی غذاخوری و … است. در یونان باستان از صندلی های مدل شزلون در بزم های شبانه خود جهت لم دادن استفاده می کردند. برخی نیز می گویند منشا مبل شزلون در مصر است.

اما امروزه از مبل زیبا و کاربردی شزلون در ترکیب مبلمان سالن استفاده می کنند. خصوصا در خانه های کوچک کاربرد زیادی دارد چون فضای خیلی کمتری نسبت به یک کاناپه دونفره اشغال می کنند. در سالن های بزرگ نیز گاهی از شزلون به عنوان تزئین استفاده می کنند.

مبل راحتی خیلی شیک چسترفیلد

مبل راحتی شیک

فکر کنم مبل چسترفیلد نیاز به معرفی چندانی نداشته باشد چون یکی از مدل های بسیار محبوب و کاربردی طی سال های اخیر بوده است. مبل چسترفیلد دارای پشتی و دسته با ارتفاع یکسان و لمسه دوزی روی پشتی آن است.

تاریخچه مبل چسترفیلد به قرن 18 برمی گردد. زمانی که اشرافیان اروپا مبلی می خواستند که بدون نگرانی از چروک شدن لباسشان بتوانند روی آن بنشینند مبل چسترفیلد ساخته شد. از آن زمان تا به حال این مدل مبل راحتی ساده و شیک از مد نیفتاده و همچنان جز مبل های پرفروش دنیا است.

مبل چسترفیلد یک مبل راحتی شیک و لوکس برای انواع دکوراسیون های مدرن و کلاسیک به شمار می آید. معمولا پارچه روکش آن نفیس و گرانبها است. مبل چسترفیلد با پارچه چرم یک مدل خاص است که به جرات می توان گفت سبک خاص به خودش را در دکوراسیون دارد.

اگر سالن شما کوچک است چسترفیلد شیک ترین مبل راحتی برای دکوراسیون منزل شما است که حجم زیادی نمی گیرد. ناگفته نماند طرح مبل چسترفیلد چون ترکیبی از مدرن و کلاسیک است نباید از آن توقع راحتی زیاد مثل مبل لاوسون داشته باشید.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ