تاریخچه مبل راحتی چستر و انواع آن

توسط | دسامبر 25, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

مبل راحتی چستر در سیصد سال اخیر محبوب ترین و پرفروش ترین مدل مبل در سراسر جهان بوده است. مدل مبل چستر از قرن هجده میلادی تا به امروز تغییراتی کرده است اما اصل طرح آن که لمسه دوزی در پشتی یا دسته ها یا نشیمن مبل است به همان شکل باقی مانده است.

تغییرات مدل مبل چستر بر اساس تحول در سبک زندگی افراد بوده است. این دگوگونی های طراحی مبل چستر کم کم از سبک کلاسیک دور شده و به سمت راحت تر و مدرن تر شدن رفته است. در حالی که مدل های اولیه مبل چستر در قرن هجدهم میلادی بیشتر جنبه تشریفاتی داشته و در خانه نجیب زادگان و ثروتمندان جا داشته است.

اگر مدل مبل راحتی چستر چشم شما را گرفته این مطلب را تا انتها بخوانید. قرار است در مورد تاریخچه جالب مبل چسترفیلد، انواع آن و پارچه هایی که می توان برای این مدل مبل انتخاب کرد صحبت کنیم.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

مبل راحتی چستر از کجا آمده است؟

مبل راحتی چستر

به نظر می رسد منشا اصلی مبل چسترفیلد از قرن هجدهم در انگلستان سرچشمه گرفته است. زمانی که فیلیپ استنهوپ که یک نویسنده و سیاستمدار قابل احترام بود، سفارش ساخت کاناپه ای را داد که بتواند به راحتی و صاف روی آن بنشیند بدون اینکه لباسش چروک بردارد. استنهوپ قبل از مرگش این کاناپه را به پسرخوانده اش اهدا کرد. پس از آن بود که افزایش تقاضا برای این مبلمان کلاسیک خاص آغاز شد.

نسخه های اولیه مدل مبل چستر فیلد با موی اسب پر می شد و کاملا سفت و سخت و ناخوشایند بود. اما در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا ساختار مبل ها راحت تر شد. در آن زمان مبل چستر راحتی در میان خانواده های متمول و اشراف طرفداران خیلی زیادی پیدا کرد. این محبوبیت تا به امروز ادامه دارد و همچنان مبلمان چستر یکه تاز خانه های کلاسیک و مدرن است.

کیفیت مبل راحتی چستر به خاطر چیست؟

انواع مدل مبل راحتی نیو چستر باید با فوم های مرغوب، پر و الیاف پلی استر پر شده باشد. پر کردن کفی مبل اصلی ترین معیار برای تشخیص کیفیت مبلمان است. چون میزان راحتی و طول عمر کاناپه را معین می کند.

بیشتر بخوانید
چگونه مبل راحتی ارزان و باکیفیت خریداری کنیم؟

مبل راحتی چستر

در ساختار مبل راحتی چستر جدید از فوم با تراکم های مختلف روی همه قسمت های اسکلت بندی استفاده می شود. این فرآیند راحت بودن مبلمان را تضمین می کند. البته نباید هنگامی که روی مبل نشسته اید آنها را احساس کنید. برای تست کیفیت مبل چستر کافی است آن را کمی بلند کنید. اگر سنگین و محکم بود از کیفیت بالایی برخوردار است.

انواع مبل چستر

مبل چستر جدید تنوع بیشتری در رنگ و جنس پارچه دارد. در مدل های جدید مبل چستر طراحی ظاهری آن نیز کمی تغییر کرده است. اما همگی در لمسه دوزی و دسته های منحنی رو به پایین مشترک هستند. برای انتخاب بهتر مبلمان راحتی چستر با انواع آن آشنا شوید.

مبل چستر دو نفره

مبل راحتی چستر

کاناپه چستر دو نفره در اندازه کوچک تر و مناسب آپارتمان های نقلی است. مدل آن شبیه مبل لاوست است که به آن مبل عشاق نیز می گویند. دلیل این نامگذاری این است که تنها دو نفر نزدیک به هم می توانند روی این کاناپه بنشینند!

مبل چستر سه نفره

مبل راحتی چستر

کاناپه چستر سه نفره بزرگ تر است و برای نشستن سه نفر مناسب می باشد. از مبل چستر سه نفره می توان در چیدمان سالن های بزرگ استفاده کرد. این کاناپه در رنگ های مختلفی چون قرمز، قهوه ای، سبز، سیاه و آبی موجود است.

صندلی تک نفره چستر

مبل راحتی چستر

یک صندلی راحت و شیک در رنگ های مختلف است. به صندلی تک نفره چستر صندلی کلوب هم می گویند چون در زمان قدیم از آن بیشتر در باشگاه ها و مراکز تفریحی استفاده می کردند. صندلی کلوب به لطف اندازه مناسبی که دارد بسیار مناسب برای پر کردن فضاهای خالی دکوراسیون و ایجاد یک مکان دنج برای دورهمی هستند.

مبل تخت خواب شو چستر فیلد

مبل راحتی چستر

مبل راحتی تخت خواب شو چستر یکی از مدل های جدید مبل چستر است که قبلا وجود نداشت. این مبل راحتی چستر جدید هم برای نشستن مناسب است و هم اندازه آن برای خوابیدن دو برابر می شود. مدل های دو نفره و سه نفره آن نیز موجود است.

صندلی راحتی کویین چستر

مبل راحتی چستر

صندلی کویین چسترفیلد وقتی با مبلمان شما ترکیب شود فضای جذابی به وجود می آورد. این صندلی همان لمسه دوزی ها را دارد اما پشتی آن بلندتر از دسته ها است. طراحی صندلی کویین بیشتر به سبک کلاسیک می خورد تا مدرن. اما اگر با انواع پارچه های جدید رومبلی مثل مخمل یا کتان روکش شود در دکوراسیون سبک مدرن نیز می درخشد.

بیشتر بخوانید
10 نکته طلایی برای خرید مبل راحتی که حتما باید بدانید!

پارچه های مناسب برای روکش مبل راحتی چستر

پارچه مبل راحتی چستر جدید متنوع تر از سابق است. اما پارچه ای که در ساخت انواع مبل چستر به کار می رود باید بسیار محکم و مقاوم باشد. چون پارچه های بی کیفیت با لمسه دوزی هایی که روی بدنه مبل انجام می شود سوراخ یا پاره می شوند. بد نیست بدانید چه پارچه هایی مناسب انواع مبل چستر هستند:

  • چرم
  • پشم
  • مخمل
  • کتان

در مدل مبل چستر جدید از پارچه چرم استفاده نمی شود. چون هدف راحتی بیشتر است و چرم با وجود محکم و با دوام بودن، چسبندگی دارد و در زمستان سرد و در تابستان گرم می شود. پارچه های کتان و مخمل بسیار راحت تر و نرم تر از انواع چرم هستند برای همین در مبل راحتی نیو چستر و دکوراسیون سبک مدرن استفاده می شوند. نکته دیگر اینکه پارچه های کتان و مخمل قیمت مناسب تری نسبت به پارچه چرم دارند.

چسترفیلد مبل مورد علاقه فروید!

بد نیست بدانید مبل چستر مدل محبوب زیگموند فروید روانکاو اتریشی معروف بوده! او اعتقاد داشت اگر بیمارانش احساس راحتی بیشتری کنند تعامل با آنها و درمان کردنشان بسیار ساده تر است. بنابراین همیشه مبل راحتی چستر را در اتاق مطالعه و اتاق مشاوره خود داشت. پس از آن مدل مبل چستر به عنوان کاناپه درمانگر معروف شد و سایر روانشناسان از آن در اتاق مشاوره خود استفاده کردند.

مبل راحتی چستر جدید و مدرن

مبل راحتی چستر

انواع مبل چستر مدرن بر خلاف نسخه کلاسیک آن که همیشه از چرم مشکی یا قهوه ای بودند، رنگ های متنوع تری دارند. از سفید و آبی و صورتی و قرمز گرفته تا بنفش و زرد و انواع رنگ های گرم و سرد با طیف های مختلف که در دکوراسیون مدرن استفاده می شوند.

یک تغییر دیگر در ظاهر مبل راحتی نیو چستر استفاده از کوسن است. در مدل قدیمی چستر خبری از کوسن ها نبود. اما امروزه کوسن های بزرگ و کوچک و رنگارنگ زینت بخش کاناپه های چستر هستند. کوسن ها تنوع بیشتری به دکوراسیون می دهند.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ