مبلمان کلاسیک تلفیق زیبایی و راحتی، چند مدل مبل کلاسیک مدرن و ساده

by | مه 2, 2020 | مبلمان استیل (سلطنتی) | 0 comments

مبلمان کلاسیک که به مبل نیمه استیل هم معروف است تلفیقی از دو مدل مبل سلطنتی و راحتی است که زیبایی و شکوه و حکاکی های مبل سلطنتی و راحتی و آسایش مبل های راحتی را توام با هم دارد. مبلمان کلاسیک یک مبل سنتی غربی است و مبلمان کلاسیک فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی از محبوب ترین مدل های مبل کلاسیک در دنیا هستند. در ساخت مبل کلاسیک هم مانند مبل استیل از چوب و پارچه مرغوب استفاده می کنند. زیبایی، راحتی، استحکام و قیمت مناسب مبل کلاسیک باعث شده تا طرفداران زیادی را در ایران پیدا کند و مهمان همیشگی سالن های پذیرایی ایرانی شود. مبلمان کلاسیک در انواع متنوعی از طرح و رنگ تولید و عرضه می شوند که در این مطلب قصد داریم به پرطرفدارترین طرح های مبلمان کلاسیک در ایران بپردازیم.

تفاوت مبل کلاسیک و مبل سلطنتی

درواقع مبل کلاسیک و مبل سلطنتی هر دو برخواسته از هنرهای اصیل و سنتی در دنیا هستند و این به معنای قدیمی بودن آنها نیست بلکه به معنای قدمت داشتن و جذابیت و شکوه همیشگی آنها است. قبل از پرداختن به مدل های مبل کلاسیک بهتر دیدیم تفاوت این نوع مبلمان را با مدل مبلمان سلطنتی مشخص کنیم تا امکان مقایسه راحت تر را برای شما فراهم کرده باشیم.

  • مبلمان کلاسیک سبک تر از مبلمان سلطنتی است
  • مبلمان کلاسیک دارای منبت کاری های کمتر و ظریف تری نسبت به مبل سلطنتی می باشد
  • قیمت مبل کلاسیک کمتر از مبل سلطنتی است
  • دسته های مبل کلاسیک پوشیده از پارچه است که باعث راحتی بیشتر آن می شود
  • پیشینه مبل کلاسیک به غرب و اروپا باز میگردد در صورتی که مبل سلطنتی شرقی است و در ساخت آن از هنرهای اصیل ایرانی و شرقی استفاده می شود

مبل کلاسیک مدرن و ساده مناسب پذیرایی ایرانی

مبلمان کلاسیک از طرح های سنتی الهام گرفته است اما این به هیچ عنوان به معنای قدیمی بودن آن نیست. مبلمان کلاسیک یک مدل مبل اصیل و قدمت دار است که صدها سال است از مد نیفتاده و طرفداران خود را در تمام دنیا حفظ کرده است. سالن های نشیمن در خانه های زیادی در غرب و شرق دنیا مزین به مبل کلاسیک مدرن شده است. تولیدکنندگان در سراسر دنیا هر روز اقدام به ساخت مدل های جدیدی از این مبل می کنند و به عنوان مبل کلاسیک مدرن وارد بازار می کنند. مبل کلاسیک مدرن زیبا و راحت است. از مبل کلاسیک مدرن می توان در دکوراسیون سنتی یا مدرن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
مدل های جدید مبل نیمه استیل و قیمت مبل نیمه استیل برای پذیرایی های شیک و امروزی

طرح های پرطرفدار مبلمان کلاسیک در ایران

اگرچه طرح مبلمان کلاسیک از سمت غرب و اروپا وارد ایران شده است اما اساس مبلمان کلاسیک بر هنرهای اصیل کشوری است که در آن تولید می شود. تولیدکنندگان ایرانی انواع مدل ها و طرح های متنوع از مبلمان کلاسیک را می سازند که مطابق با ذائقه و سلیقه ایرانی می باشد که در اینجا به معرفی چند تا از محبوب ترین آنها می پردازیم.

مبل کلاسیک مدل رز

مبلمان کلاسیک

در مبل کلاسیک مدل رز کنده کاری های چوب آن به شکل گل رز می باشند و طرحی کاملا شرقی و ایرانی دارد که مناسب دکوراسیون پذیرایی ایرانی است. طرح پارچه مبل کلاسیک مدل رز عموما دارای نقش و نگار گل های طبیعی می باشد که زیبایی آن را تکمیل می کند. پشتی مبل کلاسیک مدل رز دارای لمسه دوزی دکمه دار است.

مبل کلاسیک ژوبین

مبلمان کلاسیک

مبل کلاسیک ژوبین اولین بار در انگلستان طراحی شد و در ساخت مبل آن از حکاکی های خیلی ظریفی استفاده می شود. پشتی مبل تک نفره ژوبین شبیه سپر است و دسته های آن از جنس چوب هستند که به یک طرح پیچک مانند در قسمت انتهایی دسته متصل می شوند. دسته های کاناپه دو یا سه نفره مبل کلاسیک ژوبین پارچه ای و قوس دار هستند. پایه های مبل کلاسیک ژوبین مانند خیلی از مدل های مبل کلاسیک به شکل S طراحی شده است.

مبل کلاسیک خورشیدی

مبلمان کلاسیک

در طراحی تاج مبل کلاسیک خورشیدی از نقش های نمادین خورشیدی استفاده می کنند. مبل کلاسیک خورشیدی بسیار زیبا و باشکوه و معرف هنر اصیل ایرانی است. بعضی مدل های مبل کلاسیک خورشیدی طرح تاج آن را به صورت قرینه در طرح زیر مبل هم دارند که باعث می شود زیبایی آن دوچندان شود.

مبل کلاسیک فلورانس

مبلمان کلاسیک

ظریف ترین و زیباترین مدل مبلمان کلاسیک، مبل کلاسیک فلورانس است. کاناپه ها و مبل های تک نفره مبل کلاسیک فلورانس دارای دسته های پارچه ای هستند که باعث راحتی بیشتر افراد هنگام نشستن روی آن می شود. طرح های منبت روی چوب مبل کلاسیک فلورانس ممکن است متفاوت باشد. اما در کل یک مبل کلاسیک ظریف به شمار می رود.

مبل کلاسیک نیلوفر

مبلمان کلاسیک

مبل کلاسیک نیلوفر دارای نقش و نگار گل نیلوفر روی تاج و دسته و پایه مبل است. مبل کلاسیک نیلوفر دسته های پارچه ای و راحت برای نشستن دارد. در بعضی مدل های مبل کلاسیک نیلوفر، طرح منبت گل نیلوفر درون پشتی مبل تک نفره جاسازی می شود که مدل خاصی به مبل کلاسیک نیلوفر می دهد.

بیشتر بخوانید
داغ ترین مدل های 2020 عکس مبل کلاسیک با رنگ های جدید و متنوع

آیا مبل کلاسیک ارزان پیدا می شود؟

همانطور که گفتیم قیمت مبل کلاسیک از مبل سلطنتی کمتر و از مبل راحتی بیشتر است. قیمت مبل کلاسیک به میزان منبت کاری های آن و جنس پارچه و چوب به کار رفته در آن می باشد. اگر به دنبال مبل کلاسیک ارزان هستید کیفیت آن را فراموش نکنید. بعضی مدل های مبل کلاسیک ارزان هستند اما در ساخت آنها از چوب های بی کیفیت یا مرطوب به کار رفته است که باعث می شود استحکام و طول عمر مبل ها کم باشد و چوب آنها آسیب پذیر و شکننده از کار در می آید. شرکت ویناچوب تولید کننده انواع مدل مبل کلاسیک می باشد.

برای اطلاع از قیمت مبل کلاسیک چه کار باید بکنیم؟

بهترین روش جهت اطلاع از قیمت مبل کلاسیک مراجعه به مراکز تولیدی معتبر مبل کلاسیک می باشد. تفاوتی ندارد که این شرکت ها در شهر شما باشند یا نباشند چون امروزه به خاطر امکانات حمل و نقل مسافت دیگر معنایی ندارد. شرکت ویناچوب تولید کننده انواع مدل مبل کلاسیک و مبلمان استیل و راحتی در شهر قم می باشد. قیمت مبل کلاسیک در ویناچوب بسیار مناسب و با حداقل سود است. حتی اگر ساکن قم نباشید مبلمان کلاسیک درخواستی شما با بسته بندی مناسب و بدون کوچک ترین آسیبی به شهر محل زندگی شما می رسد.

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ