آشنایی با انواع مبل کلاسیک ،کدام نوع آن برای منزل شما مناسب تر است؟

توسط | جولای 3, 2020 | مبلمان استیل (سلطنتی) | 0 دیدگاه

آشنایی با انواع مبل کلاسیک برای شما بسیار مهم است اگر قصد خرید مبل کلاسیک یا نیمه استیل را برای منزل خود دارید. ریشه مبل کلاسیک به اروپا برمیگردد. در قرن 17 که سبک کلاسیک در تمامی زمینه ها طرفداران زیادی در اروپا پیدا کرد. سبک کلاسیک به مبلمان و دکوراسیون داخلی هم راه یافت. در واقع این سبک با الهام از هنر روم و یونان باستان به وجود آمد و از همان موقع تا به حال جایگاه والای خود را در بین طرفدارانش از دست نداده است. سبک کلاسیک در مبلمان یا دکوراسیون به معنای قدیمی و سنتی نیست. هر اثر کلاسیک با اصالت و برگرفته از هنرهای ریشه دار است. همانطور که می دانیم یک اثر هنری واقعی همیشه ماندگار است و زمان برای آن معنی ندارد. بنابراین مبلمان کلاسیک نیز به هیچ وجه یک مبل قدیمی به حساب نمی آید بلکه همیشه به عنوان یک مبل زیبا و با اصالت و مد روز مهمان خانه های افراد هنردوست در سراسر جهان بوده است.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

انواع مبل کلاسیک

خواستگاه مبلمان کلاسیک کشورهای اروپایی بودند. معمولا تا قبل از دوره شکوفایی علم و صنعت(رنسانس) انواع مبلمان کلاسیک مخصوص اشراف و خانواده های سلطنتی بود. اما پس از رنسانس انواع مبل کلاسیک در طرح ها و رنگ های متنوع تری تولید شد. علاوه بر آن استفاده از مبلمان در میان عموم مردم نیز رواج یافت مبلمان کلاسیک در ایران نیز محبوبیت خیلی زیادی دارد. پیشتازان صنعت مبلمان کلاسیک در جهان کشورهای فرانسه، ایتالیا و انگلستان هستند. لذا بر آن شدیم تا در این مطلب انواع مبل کلاسیک ساخته این کشورها را مورد بررسی قرار دهیم.

مبلمان کلاسیک فرانسوی

کشور فرانسه در طول تاریخ هنرمندان بزرگی پرورش داده است. آنها عاشق هنر هستند و این علاقه به طراحی مبلمان هم راه پیدا کرده است. در قرن هفدهم مبلمان کلاسیک فرانسوی به طور خاص برای اشراف زاده ها ساخته می شد. حکاکی های چوبی این مبل ها در این دوره پیچیده تر و حجم مبلمان بیشتر بوده است. به مرور طرح مبلمان کلاسیک فرانسوی به سمت سادگی و ظرافت بیشتر رفت. به طوری که امروزه مبلمان فرانسوی به مبل ساده و ظریف مشهور است.

بیشتر بخوانید
بهترین عکس های مبل چستر با طرح ها و رنگ های متنوع و چیدمان جذاب

انواع مبل کلاسیک

طرح چوب مبلمان کلاسیک فرانسوی با خطوط راست یا منحنی بسیار ساده و نامتقارن است. پارچه مبلمان کلاسیک فرانسوی از جنس کتان یا مخمل و ابریشم بوده و بسیار مرغوب و باکیفیت است. رنگ پارچه مبلمان فرانسوی عموما خنثی و روشن است. به طور کلی در میان انواع مبل مبل کلاسیک، مدل مبل فرانسوی بهترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک است. زیبایی و ظرافت و خوش رنگ بودن مبل کلاسیک فرانسوی باعث شده محبوبیت زیادی در بین ایرانیان پیدا کند. سبک مبل کلاسیک فرانسوی عموما به سبک روکوکو نزدیک است. در مورد مبلمان فرانسوی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

مبلمان کلاسیک ایتالیایی

مبلمان کلاسیک ایتالیایی از صدها سال پیش تا کنون راه درازی پیموده و تغییرات زیادی داشته تا به شکل کنونی خود رسیده است. مبلمان کلاسیک ایتالیایی در میان انواع مبل کلاسیک، کاملا اصیل و با قدمت بسیار بالا است. اگر به دنبال داشتن یک سالن پذیرایی فوق العاده مجلل، لوکس و شاهانه هستید سراغ مبلمان کلاسیک ایتالیایی بروید. تقارن در طرح یکی از مهم ترین اصول مبل کلاسیک ایتالیایی می باشد. در ساختار مبلمان کلاسیک ایتالیایی از بهترین متریال های موجود استفاده می شود.

انواع مبل کلاسیک

ظرافت، کیفیت، زیبایی، سنگینی و اصالت از ویژگی های اصلی مدل مبل ایتالیایی است. رنگ ها در این مدل مبل خنثی هستند. طرح مبلمان کلاسیک ایتالیایی کاملا متعادل، متقارن و متناسب است. مجموع همه این خصوصیات فوق العاده، مبلمان کلاسیک ایتالیایی را بسیار منحصر به فرد کرده است. قیمت مبلمان کلاسیک ایتالیایی بالا است اما هزینه ای که صرف می کنید برای شما یک دست مبل بسیار شیک و با کیفیت و همیشگی به ارمغان خواهد آورد. سبک مبل کلاسیک ایتالیایی عموما به سبک باروک نزدیک است. در مورد مبلمان ایتالیایی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

مبلمان کلاسیک انگلیسی

انواع مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک انگلیسی تاریخچه عجیب و پرفراز و نشیبی دارد. در هر دوره تاریخی در انگلستان مبلمان کلاسیک خاص همان دوره ساخته می شده است. در این قسمت فقط به بررسی مبلمان کلاسیک انگلیسی که امروزه شناخته شده است خواهیم پرداخت. در میان انواع مبلمان کلاسیک، مبلمان کلاسیک انگلیسی یک مبل راحتی محسوب می شود. طرح منبت کاری های آن بسیار ساده بوده و قسمت نشیمن آن بسیار راحت است. بر خلاف انواع مبل کلاسیک دیگر، رنگ پارچه مبلمان کلاسیک انگلیسی محدودیتی ندارد. شما می توانید بنا به سلیقه خود از هر رنگی برای ساخت آن استفاده کنید. در مورد مبلمان انگلیسی در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

بیشتر بخوانید
روش های جدید و استاندارد چیدمان مبل سلطنتی در پذیرایی مستطیل و مربع شکل

مبل چستر کلاسیک

انواع مبل کلاسیک

مبل چستر فیلد یکی از شناخته شده ترین مدل های مبلمان در میان انواع مبل کلاسیک در سراسر جهان است. دلیل آن سادگی ظاهری، شیک بودن و راحتی آن است. مبل چستر تنها مدل مبلی است که سال ها ظاهر فعلی خود را حفظ کرده و تغییر چندان چشمگیری نکرده است. مدل مبل چستر کلاسیک دسته های خمیده دارد با پشتی ساده با ارتفاع یکسان و مشخصه اصلی مبل چستر کلاسیک لمسه دوزی های روی پشتی آن است. گاهی این لمسه دوزی ها روی دسته مبل هم دیده می شوند. مدل مبل چستر می تواند در دکوراسیون های کلاسیک و مدرن استفاده شود. مبل چستر کلاسیک معمولا از جنس چرم و به رنگ قهوه ای است. انواع رنگ ها و جنس های دیگر مبل چستر بیشتر به سبک مدرن نزدیک می شود. در مورد مبلمان چستر کلاسیک در مقاله ای جداگانه به تفصیل صحبت می کنیم.

نتیجه گیری

انواع مبل کلاسیک زاییده هنر اروپایی هستند. به طور کلی مبلمان کلاسیکی که امروزه می شناسیم تلفیقی از هنر همه این کشورها است. در واقع تفاوت این مبلمان ها در قرون قبل  بیشتر بوده است. اما پس از رنسانس و تغییرات بنیادی در همه صنعت ها و باالطبع صنعت مبلمان سازی، تقریبا همه طرح های مبلمان کلاسیک آثاری از هنر بومی فرهنگ های مختلف را در خود جای دادند. امروزه در کشور خودمان ایران هم کارگاه های بیشماری انواع مبلمان استیل و کلاسیک را تولید می کنند. این مدل مبل ها تلفیقی از هنرهای اصیل ایرانی و اروپایی هستند و به سختی می توان انواع مبل کلاسیک فرانسوی، ایتالیایی یا انگلیسی را از هم تفکیک کرد.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ