ابعاد ورق ام دی اف + دانلود کاتالوگ رنگ تمام برند های MDF

بررسی ابعاد ورق ام دی اف برند های مختلف

ابعاد ورق ام دی اف (MDF)  اهمیت بسیاری برای ساخت کابینت و دکوراسیون دارد ، زیرا امروزه با افزایش قیمت ورق های ام دی اف شناسایی دقیق میزان ورق مورد نیاز جهت ساخت کابینت و دکوراسیون باعث صرفه جویی در هزینه ها میگردد. بطور کلی برخی ابعاد عمومی تر هستند و اکثر برند های ام  دی اف محصولات خود را در ابعاد مشخصی دارند ، اما محصولات ام دی اف برخی برند های دیگر ممکن است شامل ابعاد متفاوت و منحصر به فردی باشد . در این مقاله ابعادMDF برند های ایرانی و خارجی را مورد بررسی قرار میدهیم.

ابعاد ورق ام دی اف برند های ایرانی

در میان برند های معتبر ام دی اف ایرانی می توان از آرین سینا، پاک چوب تهران، ام دی اف پویا و ام دی اف آرتا،ام دی اف ایزوفام، ام دی اف نوین چوب، فرامید، آذر کیوان، تیسان و… نام برد. با ما همراه باشید تا به بررسی برخی از این برند های پر فروش ایرانی بپردازیم

جهت دانلود کاتالوگ ابعاد ورق ام دی اف و رنگ بندی بر روی برند مورد نظر کلیک کنید!

ام دی اف نوین چوب

ام دی اف آرتا

ام دی اف آرین سینا

ام دی اف نقطه

ام دی اف AGT

ام دی اف گلستان

ام دی اف آریا

ام دی اف فرامید

ام دی اف پاک چوب

ام دی اف ایزوفام

ابعاد ورق ام دی اف آرتا

گروه صنعتی آرتا یکی از معتبرترین برندهای تولید نئوپان و ام دی اف با روکش ملامینه در کشور ایران می باشد. آرتا یک شهرک صنعتی خصوصی دارد که شامل کارخانه های متعدد می باشد. آرتاپان یکی از کارخانه های این شهرک پیشرفته می باشد که در سال 1388 تاسیس شد. آرتاپان تولید کننده MDF و HDF و نئوپان به صورت خام می باشد. محصول دیگر آرتاپان ورق ام دی اف با روکش شفاف و درخشنده یعنی ام دی اف هایگلاس می باشد. ظرفیت تولید این کارخانه بسیار بالا بوده و کنترل کیفیت محصولات در آزمایشگاه های مجهز با پرسنل کارآزموده انجام می شود. کاتالوگ رنگ ام دی اف آرتا شامل سه گروه رنگ چوب و رنگ فانتزی و رنگ ساده هست و طرح های ام دی اف آرتا هم بسیار متنوع شامل طرح براق، صابونی، پوست تخم مرغی، کتان، فلای، سینکرو و برفی می باشد.

ابعاد ورق ام دی اف آرتا: 260*207 – 280*207 – 410*210 – 244*122 – 244*183 – 366*183 – 410*183 سانتیمتر

ضخامت ورق ام دی اف آرتا: 7-8-10-12-16-18-20-25-32 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف آرین سینا

 شرکت آرین سینا تولید کننده اوراق فشرده چوبی می باشد. ام دی اف خام و ام دی اف روکش شده از محصولات این شرکت می باشند. شرکت آرین سینا از تجهیزات و ماشین آلات آلمانی و ایتالیایی در تولید محصولات خود استفاده می کند. روکش های ام دی اف ملامینه آرین سینا از کشور ایتالیا وارد می شود. این روکش ها توسط پیشرفته ترین دستگاه پرس که از نوع طبقه ای و ساخت آلمان می باشد روی ام دی اف های خام چسبیده می شوند. انواع رنگ های ساده و فانتزی و طرح چوب و طرح های خاص در این کاتالوگ ام دی اف آرین سینا موجود است.

ابعاد ام دی اف آرین سینا: 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف آرین سینا: 16-18-25 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف پاک چوب

ام دی اف پاک چوب تولید گروه صنعتی پاک چوب در استان خوزستان می باشد. شرکت خصوصی پاک چوب در زمینه تولید مصنوعات چوبی توانسته جایگاه خوبی در بازار ایران به دست آورد. محصولات کارخانه پاک چوب به صورت تمام اتوماتیک و با ماشین آلات درجه یک و طبق استانداردهای روز دنیا ساخته می شوند. برند پاک چوب یک برند معتبر و بین المللی است که به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. گروه صنعتی پاک چوب خود روکش ملامینه را نیز در طرح ها و رنگ های بسیار متنوع تولید می کند. کیفیت بسیار بالای ام دی اف و روکش های متنوع در طرح و رنگ (ساده، متالیک، طرح چوب و طرح خاص) باعث شده MDF پاک چوب در ایران بسیار متمایز و در نوع خود بی نظیر باشد. کاتالوگ رنگ ام دی اف پاک چوب در بین تولید کنندگان ام دی اف در ایران دارای بیشترین تنوع رنگ (حدود 150 طرح و رنگ) است.

ابعاد ورق ام دی اف پاک چوب: 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف پاک چوب: 8-16-18-25 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف پویا

شرکت ام دی اف پویا بیش از پنجاه سال در زمینه تولید اوراق فشرده چوبی مثل نئوپان و ام دی اف در تهران فعالیت داشته است. گروه صنعتی پویا چندین شرکت زیر مجموعه دارد که هر کدام در زمینه های جداگانه مثل تولید ورق روکش، تولید ورق نئوپان و یا تولید ورق ام دی اف فعالیت می کنند. مغزی و روکش ام دی اف های ساخت شرکت پویا هر دو ساخت خود این کارخانه می باشند که توسط ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و مدرن تولید می شوند.

ابعاد ورق ام دی اف پویا: 366*210 – 244*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف پویا: 8-16-25 میلیمتر

ام دی اف ایزوفام

ام دی اف ایزوفام یکی از با کیفیت ترین ام دی اف های ساخت ایران است. کارخانه ایزوفام واقع در تهران است که فعالیت خود را از سال 1362 شروع نموده است. کارخانه ایزوفام تولید کننده مواد و مصالح ساختمانی می باشد. در زمینه مصنوعات چوبی، ایزوفام تولید کننده نئوپان ملامینه، ام دی اف ملامینه و ام دی اف هایگلاس می باشد.

ابعاد ورق ام دی اف ایزوفام: 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف ایزوفام: 16 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف آریا

ام دی اف آریا در بین ام دی اف های با کیفیت ساخت ایران قیمت مناسب تری دارد. شرکت صنعت فیبر آریا واقع در تهران تولید کننده ام دی اف های مرغوب می باشد که مشخصه اصلی آن طرح های خاصی است که روکش های ساخت این شرکت دارد. این شرکت ام دی اف های خام را از شرکت واناچای واقع در تایلند وارد می کند و روکش های مختلف را با فشار و حرارت بالا روی آن پرس می کند. مهم ترین محصولات شرکت آریا نئوپان و ام دی اف ملامینه می باشد.

ابعاد ورق ام دی اف آریا: 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف آریا: 8 الی 25 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف فرامید

ام دی اف فرامید بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال ام دی اف برجسته برای کابینت آشپزخانه خود هستند. با توجه به قیمت بسیار بالای محصولات چوبی ایتالیایی در ایران، شرکت ام دی اف فرامید اقدام به تولید ام دی اف با همان ظاهر و مشخصات اما قیمت مناسب تر کرده است. ورق ام دی اف فرامید شامل مغزی ام دی اف واناچای و روکش ایتالیایی است. ترکیب این دو محصول با کیفیت و زیبا، با قیمت بسیار مناسب موجب شده استفاده از ورق ام دی اف فرامید درایران خیلی زود گسترش پیدا کند.

ابعاد ورق ام دی اف فرامید: 280*122 – 280*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف فرامید: 16 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف گلستان

گروه صنعتی گلستان یکی از تولید کنندگات معتبر تخته های چوبی در ایران می باشد. اوراق فشرده چوبی مثل MDF و LDF و HDF در یکی از زیر مجموعه های شرکت گلستان به نام صنایع کیمیا چوب گلستان ساخته می شوند. ماشین آلات خط تولید ام دی اف گلستان ساخت کشورهای آلمان و ایتالیا می باشند. شرکت ام دی اف گلستان مثل تمامی شرکت های دیگر تولید ام دی اف، ورقه های تولیدی خود را به صورت روکش شده ارائه می نماید.

ابعاد ورق ام دی اف گلستان: 280*210 – 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف گلستان: 3 الی 25 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف نقطه

صنعت چوب تراشه نقطه در حال حاضر یکی از به روزترین و معتبرترین تولیدی ها در زمینه مصنوعات چوبی در ایران می باشد. یکی از نقاط قوت و برجسته این شرکت تولید رزین باکیفیت می باشد. کاتالوگ رنگ ام دی اف نقطه شامل بیش از 300 رنگ متنوع است.

ضخامت ورق ام دی اف نقطه: 8-18-16-25 میلیمتر

ابعاد ورق ام دی اف نوین چوب

ام دی اف نوین چوب ساخت کشور ایران است و در استان خوزستان و شهر اهواز تولید می شود. گروه صنعتی نوین چوب با تولید محصولات با کیفیت و سازگار با محیط زیست موفق به دریافت انواع استانداردها و گواهینامه های اروپایی شده است. ام دی اف با روکش ملامینه مهم ترین محصول گروه صنعتی نوین چوب می باشد. اصلی ترین طرح در کاتالوگ رنگ ام دی اف نوین چوب طرح چوب است.

ابعاد ورق ام دی اف نوین چوب: 366*183 سانتیمتر

ضخامت ام دی اف نوین چوب: 16 میلیمتر

 

برندهای خارجی

ابعاد ورق ام دی اف AGT

ام دی اف agt بهترین و باکیفیت ترین ام دی اف ساخت ترکیه می باشد که در بازار ایران هم مورد استقبال قرار گرفته است. شرکت agt  ام دی اف ملامینه و هایگلاس را با چگالی بالا تولید می کند. به این معنی که مقدار مواد تشکیل دهنده ورق ام دی اف در هر متر مربع بیشتر است. همین خصوصیت موجب استحکام و طول عمر بالای ام دی اف های ساخت شرکت AGT می شود.

ابعاد ورق ام دی اف AGT: 280*210 – 366*183 سانتیمتر

ضخامت ورق ام دی اف AGT: 8 – 18 میلیمتر

 

انواع ام دی اف

و حالا می رسیم به بخش جذاب مقاله ،یعنی روکش کردن ورق ام دی اف.  MDF  را میتوان بعد از تولید، روکش کرد که این روکش ها علاوه بر اینکه به زیبایی ام دی اف اضافه میکند همچنین مقاومت آن را هم افزایش می دهد که در محیط هایی مثل آشپزخانه کاربرد فراوان دارد

 1. ام دی اف ملامینه

روکش ملامینه رایج ترین نوع روکش است.این نوع روکش ها از چوب طبیعی ساخته شده اند. روکش های ملامینه یا همون LPM 31  پرکاربردترین روکش MDF در ایران در بین تمام روکش‌های چوبی و مصنوعی است

در این روش از کاغذهای تزئینی آغشته به چسب ملامین فرم آلدئید که خشک شده استفاده می شود و بصورت مستقیم بدون نیاز به چسب زدن روی تخته (MDF) چسبانده می‌شود.

از مزایای این ام دی اف ها می توان به مقاومت مناسب در برابر رطوبت ،آب،‌حرارت ،‌سایش و … اشاره کرد

از کاربردهای متنوعMDF  با روکش ملامینه می‌توان در میز های ال سی دی، مبلمان اداری منزل، درها و بدنه کابینت،‌ لوازم اتاق خواب و تخت خواب میز های آرایش، مبلمان بچه ،‌مبلمان و لوازم دستشویی و حمام، ‌روکوب دیوار،‌ پارتیشن و … استفاده نمود

و به جرات می توان گفت از نظر قیمت نیز بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر انواع روکش ها می‌باشد.

 1. ام دی اف هایگلاس HIGH GLASS

هایگلاس هم یکی از انواع MDF  است ولی روکش آن از جنس پلاستیک پلکسی گلاس است .که با ظاهر شیشه ای که دارد به زیبایی خانه شما می افزاید.

پلکسی گلاس مانند شیشه شفاف است ولی از شیشه سبک تر و محکم تر است .صفحه هایگلاس یک رو بوده که یک رویه آن را با لایه محافظ مثل سلفون می پوشانند و سمت دیگر آن ظاهری سفید از جنس ملامین و کاغذ دارد

مزایای ام دی اف هایگلاس:

از مزایای این نوع ام دی اف میتوان به سطح صاف و صیقلی آن اشاره کرد که تمیز کردن آن را آسان تر می کند

تنوع در طرح و رنگ نیز از دیگر مزایای آن است که مطابق با هر سلیقه ای می توان آن را تطبیق نمود.

همچنین می توان برای روشن جلوه دادن آشپزخانه خود از کاربرد صاف و شیشه ای بودن این ام دی اف ها استفاده نمود.

 

معایب ام دی اف هایگلاس :

این نوع ام دی اف از قیمت بالاتری نسبت به ام دی اف های معمولی برخوردار است.

و به دلیل براق بودن آنها در رنگهای تیره بخصوص مشکی ممکن است اثر انگشت بر روی آنها باقی بماند به همین دلیل باید بیشتر مواظب بود

 

 1. ام دی اف ممبران (وکیوم):

ممبران یا وکیوم نوعی روکش PVC است برروی ام دی اف mdf کشیده می شود. به طور حتم شما خوانندگان عزیز تا به حال کابینت هایی را دیدید که روی در آنها حکاکی صورت گرفته است این کابینت ها از همین جنس وکیوم هستند حکاکی روی آنها با دستگاه های cnc  صورت میگیرد و عموما به آنها کابینت های سه بعدی نیز می گویند

مزایای ام دی اف ممبران:

ویژگی منحصر به فرد این کابینت ها تنوع بالای طرح ها جهت انتخاب می باشد و شما به عنوان مشتری می توانید رنگ و طرح مربوط به ستون، سر ستون، تاج و درب کابینت را انتخاب نمایید.

همچنین این mdf  مقاومت بالایی در برابر رطوبت و نفوذ آب دارند.

معایب ام دی اف ممبران:

این نوع روکش ها در برابر اجسام نوک تیز و نور و حرارت مقاومت پایینی دارند.

پوششی که روی کابینت ممبران کار میشه میتونه در برابر نور آفتاب به مرور زمان تغییر رنگ بده.

 

تا حدودی با انواع ام دی اف آشنا شدیم ولی مدل های خارجی و ایرانی ورق های ام دی اف بسیار زیاد هستند که با هم به بررسی آنها می پردازیم. با وینا چوب همراه باشید

 

تفاوت پلی گلاس و هایگلاس

براقیت: در حالت کلی پلی گلاس از هایگلاس در مقدار شفافیت، براقی، سطح صیقلی، پیشی گرفته است

ضد خط و خش

در اینجا منظور از ضد خط و خش بودن یعنی اگر آن را با اسکاچ (نه سیم) تمیز کنیم سطح آن آسیبی نمی بیند. (به جز ورق های های گلاس، باقی ورق ها ضد خط و خش هستند)

مقاومت در برابر اسید های آشپزخانه

بعضی از ام دی اف ها، به غیر از های گلاس، در مقابل اسیدهای آشپزخانه (مثل وایتکس و…) مقاومت قابل توجهی دارند

UV
بعضی ورق های ام دی اف با رنگ خاص پوشش داده می شود که قابلیت براق کنندگی دارد. UV، ام دی اف را مقاوم تر می کند و مقاومت آن از روکش های هایگلاس و پلی گلاس بیشتر است.

نوار پی وی سی

نوار پی وی سی برای پوشاندن لبه های بریده شده و بدون روکش ام دی اف استفاده می شود

آنتی باکتریال

ورق هایی هستند که سطح آلودگی در آن ها در دراز مدت پایین تر از سایر ورق ها است.

مقاومت در برابر آب
وقتی می گوییم که ورق ام دی اف در مقابل آب مقاوم است یعنی منظورمان این است که سطح ام دی اف را می توان با دستمال خیس و مرطوب تمیز کرد نه اینکه ورق ام دی اف را با شلنگ آب بشوییم.

مقاومت در برابر حرارت

حقیقتا هر چه که از جنس چوب باشد مقاومتی در مقابل حرارت ندارد. تنها تفاوتی که در اینجا منظور ماست بین روکش هاست که بعضی روکش ها مقاومت بیشتری در برابر حرارت از خود نشان می دهند.

طرح برجسته

بعضی ورق های ام دی اف را میتوان با لمس کردن متوجه ی برجستگی آنها شد.

طرح برفی
ام دی اف های روکش شده ای وجود دارند که با لمس آن زیر پوست خود، برجستگی های دانه دانه ای را احساس می کنیم .این نوع ام دی اف ها در بازار ایران با استقبال خوبی مواجه نشده اند.

طرح کریستال

یک نوع روکش وجود دارد که به ورق های نیمن آلمان معروفند. در روکش این ورق های ام دی اف از فناوری صفحه موبایل استفاده شده و در مقابل خط و خش مقاومت خوبی دارند حتی در صورت آسیب دیدن این ورق ها، با دستگاه های مخصوصی می توان آن ها را مانند روز اول صاف و صیقلی کرد.

انواع رنگ های ام دی اف

هر کس ممکن است مطابق با سلیقه یا میزان تاریکی یا روشنایی خانه خود رنگی را برای ام دی اف انتخاب کند.

ورق های ام دی اف رنگ های مختلفی دارند که پر فروش ترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

 • رنگ طرح چوب
 • رنگ قهوه ای یا شکلاتی
 • رنگ کرم یا شیری
 • رنگ نسکافه ای
 • رنگ مشکی
 • رنگ طوسی یا خاکستری
 • رنگ سفید
 • رنگ اکلیلی

 

 

 

 

 

 

 

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ