ایده های جالب برای میز ناهار خوری کوچک در آشپزخانه کوچک

توسط | مارس 1, 2021 | میز نهارخوری | 0 دیدگاه

از میز ناهار خوری کوچک در آشپزخانه های کوچک و معمولا برای صرف چای و قهوه یا صرف غذای خانواده های کم جمعیت استفاده می شود. روزگاری میزهای غذاخوری بزرگ با صندلی های مجلل بودند که برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شدند.

امروزه اما میز ناهارخوری فقط به منظور برگزاری جشن و مهمانی به کار نمی رود بلکه انواع میز ناهار خوری کوچک برای جمع شدن اعضای خانواده و دورهمی های دوستانه جای خود را در خانه ها باز کرده اند. در این مقاله چند ایده برای داشتن میز ناهار خوری کوچک در یک آشپزخانه کوچک را به شما پیشنهاد می کنیم. امیدواریم مورد قبول شما واقع شود.

میز ناهار خوری کوچک دیواری

میز ناهار خوری کوچک

تنها چیزی که برای میز ناهارخوری دیواری نیاز دارید یک تکه تخته باریک و چند براکت ال شکل محکم است که تخته را به دیوار محکم کند. با این کار به راحتی و بدون صرف هزینه خیلی زیاد یک میز ناهار خوری کوچک و شیک ساخته ایم.

حسن میز ناهار خوری دیواری این است که تعداد صندلی های مشخصی ندارد و افراد بیشتری می توانند دوستانه کنار هم بنشینند و غذا صرف کنند. ایراد این میز ناهارخوری نیز این است که ردیف نشستن مانع از گفتگو و دورهمی می شود.

میز ناهارخوری تاشو

میز ناهار خوری کوچک

یکی از ایده های خیلی جالب و شگفت انگیز استفاده از میزهای تاشو در آشپزخانه های کوچک است. میز ناهار خوری تاشو پس از صرف غذا جمع شده و روی دیوار کناری آن قرار می گیرد.

مزیت اصلی میز ناهار خوری نقلی و تاشو این است که در طول روز و هنگام آشپزی فضای آشپزخانه را اشغال نمی کند. اندازه میزهای تاشو را می توانید بر اساس نیاز خود و فضایی که دارید انتخاب کنید.

جنس میز ناهار خوری تاشو معمولا پلاستیک است. میز پلاستیکی یا فایبرگلاس سبک تر بوده و جا به جایی آن راحت تر است. اگر اهل تنوع هستید صندلی های میز ناهار خوری نقلی و تاشو را با رنگ یا جنس متفاوت انتخاب کنید.

میز ناهار خوری گرد کوچک

میز ناهار خوری کوچک

یکی از جذابیت های دکوراسیون مدرن وجود یک میز ناهار خوری گرد کوچک در آشپزخانه است میز ناهار خوری گرد فضای صمیمانه و دوستانه ای برای گفتگوهای روزانه افراد خانواده فراهم می کند.

میز ناهار خوری گرد کوچک می تواند از هر جنسی باشد اما نوع شیشه ای یا فلزی آن با یک آشپزخانه مدرن بیشتر هماهنگ می شود. میز چوبی با دکوراسیون کلاسیک تناسب بیشتری دارد. هر چند در نهایت همه چیز بستگی به نظر و سلیقه شما دارد.

بیشتر بخوانید
انواع میز ناهار خوری بر اساس جنس و شکل ظاهری

یک جزیره با دو کاربرد

میز ناهار خوری کوچک

گاهی نیاز نیست حتما یک میز ناهار خوری آشپزخانه کوچک بخرید. اگر آشپزخانه شما مجهز به جزیره است با اضافه کردن چند صندلی هم یک پیشخوان اضافی برای آشپزی و هم یک میز ناهار خوری کوچک و شیک برای صرف غذا می توانید داشته باشید.

تعداد صندلی های میز جزیره بستگی به اندازه جزیره و تعداد اعضای خانواده شما دارد. هنگام خرید صندلی اپن و بلند به سبک آشپزخانه و متریال استفاده شده برای جزیره دقت کنید.

گسترش جزیره و ساختن فضای غذاخوری

میز ناهار خوری کوچک

قرار دادن صندلی و نشستن کنار جزیره برای برخی افراد خوشایند نیست و ممکن است به خاطر نداشتن جای پا اذیت شوند. در چنین مواقعی می توانید جزیره خود را گسترش دهید و یک میز و چند پایه به آن اضافه کنید.

با این کار به راحتی می توانید هر تعداد صندلی اضافه کرده و در محیط آشپزخانه کنار هم به صرف غذا یا چای و قهوه بپردازید. بهتر است اگر چنین تصمیمی دارید هنگام ساختن کابینت و جزیره از نصاب خود بخواهید یک میز ناهار خوری نقلی را به جزیره اضافه کند.

میز ناهار خوری تک پایه

میز ناهار خوری کوچک

بعضی از مدل های میز ناهار خوری گرد کوچک فقط یک پایه دارند. مزیت این میزها این است که تعداد دلخواه صندلی یا نیمکت را می توانید دور آن قرار دهید و پایه های اطراف میز مزاحم نیستند.

میزهای پایه در هر جنسی در بازار موجود هستند. شما می توانید بسته به علاقه خود و سبک آشپزخانه تان یکی را انتخاب کنید. البته این مدل میز ها بیشتر در آشپزخانه های مدرن یا مینیمال دیده می شوند.

میز تک پایه می تواند یک میز ناهار خوری کوچک دو نفره یا میز ناهار خوری چهار نفره کوچک باشد. همچنین برخلاف میزهای دیواری و تاشو قابلیت جابجایی دارند و هر زمان که خواستید می توانید تغییر دکوراسیون دهید.

یک گوشه دنج دوست داشتنی!

میز ناهار خوری کوچک

آیا در آشپزخانه خود فضایی دارید که بی مصرف مانده؟ یا گوشه ای که نمی دانید با آن چه کنید؟ یک ایده جالب برای چنین فضایی این است که آن را به یک بخش غذاخوری دنج تبدیل کنید.

با دو نیمکت راحت چسبیده به دیوار و یک میز ساده بین آنها، به راحتی به هدف خود خواهید رسید. مطمئن باشید این فضای دنج تبدیل به یکی از قسمت های مورد علاقه شما در خانه خواهد شد.

میز ناهار خوری کوچک مخفی

میز ناهار خوری کوچک

از کابینت ساز خود بخواهید یک میز مخفی در کابینت یا جزیره برایتان بسازد. بدیهی است چنین طرحی نیاز دارد توسط یک کابینت ساز متخصص و با ذوق اجرا شود. با این کار یک میز ناهار خوری آشپزخانه کوچک دارید که هر وقت به آن نیاز نداشتید می توانید آن را کاملا در کابینت مخفی کنید.

حسن دیگر میزهای مخفی این است که هنگام آشپزی نیز می توانند به داد شما برسند و مشکل کمبود فضا را حل کنند. این میز کوچک و پرکاربرد می تواند به عنوان یک پیشخوان اضافی در آشپزخانه نیز استفاده شود.

بیشتر بخوانید
چگونه بهترین میز ناهار خوری مدرن را انتخاب کنیم؟ به همراه چند ایده جذاب

میزهای کافه تریا

میز ناهار خوری کوچک

یکی از میزهای مناسب به عنوان میز ناهار خوری آشپزخانه کوچک میزهای مدل کافه تریا هستند. این مدل میزها همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دارای صندلی های متصل فلزی هستند. جنس و مدل این میز ناهار خوری کوچک و شیک بیشتر به دکوراسیون سبک صنعتی می خورد.

میزهای مدل کافه تریا بهترین انتخاب به عنوان میز ناهار خوری چهار نفره کوچک هستند. هنگام خرید دقت داشته باشید که اتصالات صندلی ها محکم باشد به طوری که میانگین وزن یک انسان را بتواند تحمل کند.

میز ناهار خوری کوچک قفسه دار

میز ناهار خوری کوچک

وجود قفسه، کمد یا هر وسیله ذخیره سازی همیشه برای خانم های خانه خوشایند است. برخی مدل های میز ناهار خوری نقلی شامل قفسه هایی هستند که برای نگه داری وسایل غذا خوردن مثل بشقاب، نمکدان، سفره و … می توانند استفاده شوند.

شما همچنین می توانید بسته به نیاز و سلیقه خود استفاده های دیگری از این قفسه ها بکنید. به عنوان مثال از آن برای نمایش مجسمه ها، اشیای تزئینی یا ظروف تزئینی خود استفاده کنید.

میز ناهار خوری با قابلیت تغییر اندازه

میز ناهار خوری کوچک

برخی از مدل های جدید میز ناهار خوری قابلیت تغییر اندازه و بزرگ و کوچک شدن دارند. در این صورت موقعی که مهمان دارید می توانید به راحتی سایز میز را بزرگ تر کنید و صندلی های بیشتری اطراف آن قرار دهید.

این مدل میزهای ناهار خوری کوچک جدید اغلب چوبی هستند و در همه سبک های دکوراسیون اعم از مدرن و کلاسیک می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از این میزها دارای کشو یا قفسه برای نگه داری ظروف یا مواد غذایی پرمصرف هستند.

میز ناهار خوری کوچک دو نفره

میز ناهار خوری کوچک

اگر یک خانواده کوچک دو نفره دارید استفاده از میز ناهار خوری کوچک دو نفره در یک گوشه دنج را به شما پیشنهاد می کنیم. با این کار یک فضای دنج و رمانتیک برای صرف چای یا غذا برای خود ایجاد می کنید.

شما حتی می توانید از میزهای تاشونده با قابلیت تغییر اندازه نیز برای این منظور استفاده کرده و آن را به دیوار بچسبانید. سپس هنگام پذیرایی از مهمان آن را از حالت دونفره عاشقانه خارج کرده و به یک میز مهمانی تبدیل کنید!

میز ناهار خوری چهار نفره کوچک با نیمکت

میز ناهار خوری کوچک

اندازه استاندارد و پرکاربرد برای میز ناهار خوری چهار نفره است. یک کار هوشمندانه هنگام خرید میز ناهار خوری چهار نفره کوچک این است که به جای دو تا از صندلی ها یک نیمکت بخرید.

با این کار تعداد بیشتری از چهار نفر می توانند دور میز بنشینند. و این امکان را دارید که از شش یا گاهی هفت نفر هم روی میز ناهار خوری کوچک خود پذیرایی کنید. مدلی که در تصویر مشاهده می کنید یک میز ناهار خوری نقلی و ایده آل برای دکوراسیون مدرن یا مینیمال است.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ