انواع میز ناهار خوری کم جا گرد، مربعی، 4 نفره و 6 نفره

توسط | فوریه 1, 2021 | میز نهارخوری | 0 دیدگاه

میز ناهار خوری کم جا لازمه آپارتمان های نقلی امروزی است! با توجه به اینکه خانه ها کوچک تر و رفت و آمدها کمتر شده بنابراین بیشتر خانواده ها نیازی به خرید میز ناهارخوری های بزرگ 8 نفره و 12 نفره ندارند. یک میز ناهار خوری کم جا 4 نفره یا نهایت 6 نفره کفایت می کند. شما باید با توجه به فضایی که در دسترس دارید میز ناهار خوری گرد یا مربع، 4 نفره یا 6 نفره خریداری کنید. شاید مشاهده عکس های مدل میز ناهار خوری کم جا بتواند در انتخاب بهتر به شما کمک کند.

میز ناهار خوری کم جا گرد

میز ناهار خوری کم جا

میز ناهارخوری گرد فضای صمیمی تری را ایجاد می کند و برای جمع های 4 نفره مناسب است. اما انواع میز ناهار خوری کم جا گرد معمولا دو نفره است. میزهای کم جای دو نفره بیشتر برای صرف چای یا قهوه یا در کافی شاپ ها استفاده می شود.

چون درصد زیادی از خانواده ها معمولا یک یا دو فرزند دارند میز ناهارخوری 4 نفره برای خانه ها بهتر از دو نفره است. میز گرد ناهارخوری اگر در اندازه بزرگ باشد مشکل چیدمان مواد غذایی و عدم دسترسی همه افراد به غذاهای روی میز پیش می آید.

اگر طرفدار پر و پا قرص دکوراسیون مدرن و مینیمال هستید میز ناهار خوری کم جا گرد بهترین گزینه ای است که پیش روی شما قرار دارد. مثل تصویر بالا که میز ناهارخوری مشکی با پایه های چوبی به عنوان نماینده مدرنیته زیبایی و سادگی را با هم دارند.

میز ناهار خوری کم جا مربع

میز ناهار خوری کم جا

این یک میز ناهار خوری کم جا مربع شکل و فلزی است که مدل طراحی مینیمال دارد. این میز ناهارخوری خاص برای دکوراسیون های مدرن یا مینیمال ایده آل است. میز ناهار خوری کم جا مربع شکل برای جا گرفتن در گوشه ها مناسب تر از مدل گرد است.

میزهای ناهار خوری فلزی مثل این مناسب دکوراسیون سبک معاصر و صنعتی نیز می باشد. فلز محکم تر از چوب است لذا میز ناهار خوری فلزی عمر بیشتری دارد. میز ناهارخوری مربع شکل 4 نفره با سایز مناسب آشپزخانه های کوچک نیز در بازار فراوان است.

میز ناهار خوری کم جا چوب

میز ناهار خوری کم جا

چوب همواره محبوب تری متریال در لوازم خانگی است. میز ناهار خوری چوبی نیز هنوز پر طرفدار است. جنس چوب و درختی که از آن استخراج شده بسیار مهم است. چون میز ناهارخوری یک وسیله پرکاربرد در طول روز است و باید از استحکام بالایی برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید
ایده های جالب برای میز ناهار خوری کوچک در آشپزخانه کوچک

مرغوب ترین چوب ها چوب راش و گردو می باشد. چوب توسکا، روسی و افرا نیز در درجه بعدی قرار دارند. مشخص است که قیمت چوب راش یا گردو بسیار بالاست. چوب راش گرجستان یکی از انواع با کیفیت چوب راش است که در صنعت مبلمان سازی و میز ناهارخوری کم جا چوب استفاده زیادی دارد.

میز ناهار خوری کم جا 4 نفره

میز ناهار خوری کم جا

میز ناهار خوری کم جا 4 نفره مناسب ترین گزینه برای خانواده های آپارتمان نشین ایرانی است. هر چه مدل این میز و صندلی های ناهار خوری ساده تر باشد شیک تر است. قبل از خرید بهتر است از کیفیت متریال های به کار رفته در پایه های میز و صندلی مطمئن شوید.

چه چوب یا فلز و چه ام دی اف در آن به کار رفته باشد مهم مرغوبیت جنس نهایی است. شما می توانید برای تنوع بیشتر مثل مدل میز ناهار خوری کمجا در این تصویر، از صندلی های رنگارنگ استفاده کنید. رنگ های مدرن آن قدر زیبا و دوست داشتنی هستند که گاهی انتخاب از میان آنها سخت می شود.

میز ناهار خوری کم جا 6 نفره

میز ناهار خوری کم جا

برای خرید میز ناهار خوری کم جا 6 نفره لازم است به چند نکته توجه کنید. اگر قصد دارید میز ناهارخوری را جایی وسط سالن قرار دهید مدل گرد میز برای شما بهتر است. اما اگر گوشه ای از سالن را به میز ناهارخوری اختصاص می دهید بهتر است میز ناهار خوری کم جا 6 نفره مستطیل شکل خریداری کنید.

جنس چوب میز و پایه ها و پارچه صندلی میز ناهار خوری مهم ترین اصل در انتخاب میز ناهار خوری است. در یک طراحی دکوراسیون شیک و کاربردی یک فرش گرد یا مستطیل بسته به شکل میز، مخصوص پهن کردن زیر میز ناهار خوری تهیه کنید.

میز ناهارخوری به همراه قفسه

میز ناهار خوری کم جا

ممکن است این مدل میز ناهار خوری کمجا را در بازار ایران پیدا نکنید. اما می توانید از آن برای ساختن یک میز سفارشی مخصوص خودتان الهام بگیرید. اگر قصد دارید سفارش ساخت میز ناهارخوری دلخواه خود را به یک کارگاه بدهید، بد نیست در طرح خود از قفسه ها استفاده کنید. این مدل میز ناهار خوری کم جا، با یک تیر دو نشان می زند. علاوه بر اینکه فضایی برای نشستن و غذا خوردن فراهم می شود، در کنار آن فضایی هم برای نگه داری از ظروف پر استفاده هنگام غذا خوردن مثل نمکدان، لیوان، بشقاب یا قاشق چنگال به دست می آورید.

بیشتر بخوانید
انواع میز ناهار خوری بر اساس جنس و شکل ظاهری

رنگ میز ناهارخوری کم جا و کوچک

میز ناهار خوری کم جا

انتخاب رنگ میز ناهار خوری و صندلی ها در وهله اول به سلیقه شما برمی گردد. اما بهتر است در انتخاب رنگ میز ناهارخوری به مواردی هم توجه کنید.

مورد اول رنگ کابینت ها است. رنگ میز و صندلی ناهارخوری باید همرنگ یا مکمل با رنگ کابینت های آشپزخانه باشد. اگر کابینت سفید دارید در انتخاب رنگ میز ناهارخوری کاملا آزاد هستید چون سفید به همه رنگ ها جلوه می دهد.

میز ناهار خوری کم جا چوب تقریبا در تمام آشپزخانه ها جا می گیرد. چون رنگ چوب با هیچ رنگی نا هماهنگی ندارد. رنگ چوب روشن منعطف تر از چوب تیره است. پیشنهاد می کنیم مثل تصویر بالا میز ناهار خوری کوچک چوبی با صندلی های همرنگ کابینت خریداری کنید تا به یک فضای چشم نواز و آرامش بخش در آشپزخانه برسید.

مدل میز ناهار خوری کم جا با روکش سنگ

میز ناهار خوری کم جا

بعضی از میز ناهارخوری های گرد روکش سنگ دارند. این روکش می تواند از سنگ طبیعی مرمر یا سنگ مصنوعی کوارتز باشد. ویژگی مثبت سنگ ها برای روکش میز ناهارخوری این است که لکه های آب و غذا از روی آن راحت تر از چوب پاک می شود. در صورت تماس با آب و غذا ظاهر خود را از دست نداده و پف نمی کند.

سنگ های اکریلیک مثل کوارتز ضد آب، ضد لکه، ضد حرارت و بسیار سخت و مقاوم هستند. لذا در صورتی که سهوا قابلمه یا ظرف داغ را روی آن بگذارید آسیبی نمی بیند. به طور کلی نگه داری از میزهایی که روکش سنگی دارند بسیار راحت تر از چوب است. علاوه بر اینکه ظاهر زیبا و مدرنی نیز دارند.

سخن آخر

انتخاب از میان انواع میز ناهار خوری کم جای مربع، گرد، 4 نفره یا 6 نفره باید بر اساس تعداد اعضای خانواده، نحوه استفاده شما از میز ناهارخوری و فضایی که در اختیار دارید صورت پذیرد. جنس میز ناهارخوری نیز به بودجه شما بستگی دارد. میز با چوب راش گران تر از چوب توسکا است. اما اگر یک میز ناهارخوری عمری می خواهید بهتر است بودجه بیشتری به خرید آن اختصاص دهید. و از کیفیت آن هنگام خرید کاملا مطمئن شوید.

 

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ