رنگ پی وی سی کابینت را هماهنگ با دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید!

توسط | اکتبر 28, 2019 | کابینت ممبران(وکیوم) | 0 دیدگاه

اگر در انتخاب رنگ پی وی سی کابینت خود دچار مشکل شدید در این مقاله ما را همراهی کنید. کابینت آشپزخانه PVC امروزه بسیار رایج شده است. ورق پی وی سی به رنگ سفید تولید و عرضه می شود. لذا برای تنوع و هماهنگی رنگ کابینت آشپزخانه با دکوراسیون منزل می توانید آن را رنگ کرده یا روکش کنید.

کابینت آشپزخانه PVC

ورقه های پی وی سی صد در صد ضد آب هستند. علاوه بر آن ضد حرارت بوده در برابر نفوذ حشرات موذی مقاوم هستند. برای همین امروزه استفاده از پی وی سی در مکان هایی که با رطوبت بیشتری سر و کار دارند مثل کابینت آشپزخانه و حمام و استخر بسیار رایج شده است. کابینت آشپزخانه می تواند تمام پی وی سی باشد یعنی بدنه و درب آن از ورق پی وی سی ساخته شده باشد. اما اگر هزینه آن را مقرون به صرفه نمی بینید می توانید بدنه کابینت را از جنس ام دی اف ساخته درب یا روکش آن را از نوع پی وی سی انتخاب کنید.

برای آگاهی بیشتر از مزایای کابینت آشپزخانه PVC مطلب کابینت آشپزخانه PVC چه مزیتی دارد و چرا باید آن را انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید.

رنگ پی وی سی کابینت

ورقه های پی وی سی از کارخانه بدون طرح و به رنگ سفید ساخته می شوند. برای تنوع دادن به طرح و رنگ کابینت آشپزخانه PVC آن را رنگ می کنند. تنوع رنگ پی وی سی نسبت به ام دی اف کمتر است. اما با انتخاب یک ترکیب رنگ جالب می توانید به یک آشپزخانه شیک و مدرن برسید.

انواع رنگ PVC کابینت

آشپزخانه یکی از فضاهای مهم منزل در دکوراسیون داخلی است. هماهنگی اجزا و وسایل آشپزخانه با رنگ کلی دکوراسیون ضروری است. اگر در انتخاب رنگ پی وی سی کابینت دچار تردید شدید این مطلب را دنبال کنید.

رنگ سفید

سفید رنگی است که هیچ گاه از مد نمی افتد و به راحتی با همه رنگ ها ترکیب می شود. کابینت رنگ سفید برای آشپزخانه های کوچک و کم نور بهترین گزینه است. اگر کابینت سفید یک دست برای شما خسته کننده به نظر می رسد از ترکیب سفید با رنگ های دیگر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
قیمت کابینت وکیوم ، پاسخ به دغدغه همیشگی مشتریان: کابینت وکیوم متری چند؟

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ خاکستری

خاکستری یک رنگ خنثی است که در دکوراسیون مدرن خیلی استفاده می شود. رنگ خاکستری در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه تاثیر زیادی دارد. ضمن اینکه حس دل زدگی رنگ سفید را ندارد و می توانید آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید. بهتر است خاکستری را با تناژ روشن رنگ های دیگر ترکیب کنید تا هماهنگی کلی بیشتری در رنگ کابینت آشپزخانه داشته باشید.

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ کرم

یکی دیگر از رنگ هایی که به بزرگتر نشان دادن آشپزخانه کمک می کند رنگ کرم است.  ترکیب رنگ کرم و قهوه ای فضای آشپزخانه شما را گرم و دلنشین می کند. البته دقت کنید که رنگ کرم با سایر وسایل آشپزخانه شما هماهنگ باشد. به عنوان مثال یخچال نقره ای در کنار کابینت کرم رنگ ناهماهنگ و زشت خواهد بود.

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ آبی

شاید در ایران کمتر دیده باشید که کسی کابینت خود را به رنگ آبی درآورد! خب هر چیزی باید از جایی شروع شود. با یک سرچ ساده در گوگل می توانید ببینید کابینت های آبی رنگ چقدر زیبا و دلپذیر هستند! ترکیب رنگ آبی روشن و تیره یا رنگ آبی روشن و سفید جلوه آرامش بخش و متفاوتی به آشپزخانه شما می دهند.

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای یا رنگ چوب از دیرباز از رنگ های پر طرفدار در دکوراسیون داخلی بوده است. اگر همچنان علاقه مند به رنگ چوب در دکوراسیون منزل خود هستید از انواع روشن یا تیره آن در رنگ پی وی سی کابینت آشپزخانه استفاده کنید. رنگ قهوه ای در انواع تناژ فندقی، بلوطی، گردویی یا قهوه ای ملایم و سوخته وجود دارد.

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ نارنجی

نارنجی یکی از رنگ های پرانرژی است که فضا را شاد می کند. انتخاب رنگ PVC نارنجی برای کابینت ریسک بالایی دارد. باید سایر وسایل و رنگ کفپوش را با آن هماهنگ کنید. اما ترکیب رنگ نارنجی با سفید یا خاکستری ظاهر آشپزخانه شما را جذاب و متفاوت می کند.

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ زرد

تعجب نکنید! اگر از جمله عاشقان رنگ زرد هستید چرا از آن در ترکیب رنگ کابینت خود استفاده نکنید؟ فقط دقت کنید که انتخاب رنگ های شاد و روشن برای کابینت آشپزخانه مستلزم هماهنگ کردن کلیه وسایل دکوراسیون آشپزخانه با آن رنگ می باشد. اگر این نکته را رعایت کنید آشپزخانه ای دلچسب و زیبا خواهید داشت.

بیشتر بخوانید
کابینت آشپزخانه PVC چه مزیتی دارد و چرا باید آن را انتخاب کنیم؟

رنگ پی وی سی کابینت

رنگ سبز

یکی دیگر از رنگ های متفاوت و آرامش بخش برای کابینت آشپزخانه رنگ سبز است. سبز تناژهای زیادی دارد از جمله سبز تیره یا روشن و سبز مغزپسته ای و فسفری. انتخاب رنگ سبز برای کابینت پی وی سی هم نیاز به هماهنگی با اجزا و لوازم دیگر آشپزخانه دارد.

رنگ پی وی سی کابینت

انواع رنگ PVC

رنگ پی وی سی کابینت می تواند مات یا براق باشد. رنگ PVC براق یا هایگلاس بازتاب نور بیشتری دارد. برای همین در آشپزخانه های کوچک و کم نور کاربرد زیادی دارد. همچنین تمیز کردن رنگ PVC براق خیلی آسان است. اگر به جنس براق یا هایگلاس برای کابینت آشپزخانه علاقه ای ندارید می توانید رنگ PVC کابینت خود را از نوع مات انتخاب کنید.

فروش رنگ پی وی سی

شرکت های زیادی در زمینه تولید و فروش رنگ پی وی سی فعالیت دارند. رنگی که برای پی وی سی استفاده می شود با رنگ ام دی اف فرق دارد. برای همین باید از رنگ مخصوص PVC برای رنگ کردن کابینت آشپزخانه استفاده کنید. به مراکز فروش رنگ پی وی سی مراجعه کرده و انواع رنگ PVC را بررسی کنید.

مشاوران طراحی دکوراسیون داخلی ویناچوب شما را در انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه و سایر قسمت های منزل یاری می کنند.

مشکلات رنگ پی وی سی کابینت

رنگ کردن کابینت پی وی سی زمان بر است. زیرا رنگ مخصوص PVC و نیروی کار ماهر برای رنگ کردن آن لازم است.

رنگ کردن پی وی سی سخت تر از ام دی اف است زیرا جزئیات بیشتری دارد.

با وجود این مشکلات باز هم استفاده از کابینت آشپزخانه PVC به دلیل مزایای خیلی زیادی که دارد در حال افزایش است.

اگر رنگ کردن کابینت برای شما زمان بر و پرهزینه است می توانید از روکش های کابینت پی وی سی که در دو نوع مات و براق هستند استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: کابینت ممبران (وکیوم)

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ