دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با 9 ایده جذاب ! عکس دکوراسیون اتاق دخترانه ساده

توسط | سپتامبر 24, 2019 | دکوراسیون اتاق نوجوان | 0 دیدگاه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به همه پدر و مادرها کمک می کند تا فضای امن و راحتی برای دختران دلبند خود فراهم کنند. بدون شک اتاق خواب آخرین و امن ترین پناهگاه هر آدمی است. وقتی اسم اتاق خواب می آید بیشتر افراد به یاد یک تخت خواب گرم و نرم و یک خواب راحت می افتند. کمترین حق هر انسانی داشتن یک فضای خصوصی است که در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد. و کارهای مورد علاقه خود را در آن انجام دهد. برای همین دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ایرانی باید طبق نظر و میل شخص صاحب اتاق انجام گیرد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

سلیقه خودتان را در نظر بگیرید

اتاق خواب یک فضای شخصی است. قرار نیست مهمانی های رسمی در آن برگذار شود یا اهل خانواده در آن دور هم جمع شوند. برای همین در دکوراسیون اتاق خواب نیازی به رعایت نکات پیچیده و علمی طراحی داخلی نیست. هر چند توجه به این نکات محیط پسندیده تری را فراهم می کند. اما نظر و سلیقه شخصی صاحب اتاق تا حد زیادی در دکوراسیون اتاق دخترانه باید دخیل باشد. چون صاحب اتاق کسی است که قرار است ساعات زیادی را جهت استراحت، مطالعه یا بازی بگذراند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای داشتن یک دکوراسیون جذاب برای اتاق خواب خود مجبور به صرف هزینه زیاد نیستید. اگر کمی خلاق باشید می توانید بسیاری از اجزا و وسایل اتاق را با سلیقه و هنر خود بسازید. به عنوان مثال روبالشی های جذاب را خودتان بدوزید یا روی آن مهره دوزی کرده و یا طرح های جذاب بچسبانید. برای این کارها ایده های زیادی وجود دارد که در مطلب تزیین اتاق نوجوان با وسایل ساده مفصل شرح دادیم.

حریم خصوصی برای دختران نوجوان مهم است!

دختران نوجوان که معمولا در سن بلوغ هستند حساسیت های خاص خودشان را دارند. به ویژه که در سن نوجوانی نیاز به استقلال و حریم خصوصی بیشتر خود را نشان می دهد. پس اتاق خواب فضای مهمی برای دختران نوجوان است. اجازه بدهیم خودشان در مورد رنگ و مدل دکوراسیون تصمیم بگیرند. حتی می توان مسئولیت ساختن وسایل تزیینی را هم به خودشان سپرد. با این کار حس مسیولیت پذیری، اعتماد به نفس و خلاقیت را نیز به دختر خودتان تقدیم می کنید. پس دکوراسیون اتاق دخترانه را به دخترتان بسپارید

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

خلوتی و سادگی در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بزرگسال

وجود وسایل زیاد غیر ضروری در اتاق خواب فقط ذهن شما را آشفته می کند. اگر اتاق شما کمد دیواری ندارد حتما یک کمد بزرگ و مناسب برای جا دادن وسایل و لباس های خود تهیه کنید و از پخش کردن آنها در سطح اتاق پرهیز کنید. هر چقدر محیط اتاق خواب شما خلوت تر و ساده تر باشد احساس آرامش بیشتری در آن خواهید داشت.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

رنگ اتاق خواب دخترانه شیک

شما به عنوان یک دختر نوجوان قطعا عاشق رنگ های شاد و پرانرژی هستید. و دوست دارید این رنگ ها را در اتاق خود به کار ببرید. خب حق با شماست اما لازم است نکاتی را در ترکیب بندی رنگ اتاق خود رعایت کنید تا آرامش بخشی فضای اتاق جای خود را به شلوغی و استرس ندهد. قطعا در اتاقی که دیوار آن قرمز یا نارنجی است خواب راحتی نخواهید داشت.  بهترین پیشنهاد این است که رنگ مورد علاقه خود را در کنار رنگ سفید یا یک رنگ خنثی به کار ببرید. چند ترکیب رنگ که می تواند برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ساده و شیک به درد بخورد را به این صورت پیشنهاد می دهیم:

 • سفید و صورتی
 • سفید و زرد
 • سفید و سبز
بیشتر بخوانید
ایده های جسورانه و جذاب در چند عکس اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 • سفید و قرمز

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 • طوسی و صورتی
 • طوسی و زرد
 • طوسی سبز

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 • طوسی و قرمز
 • کرمی و آجری
 • کرمی و قرمز
 • کرمی و زرد

علاوه بر اینها صدها ترکیب رنگ خنثی و شاد را می توان برگزید و از همنشینی آنها در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لذت برد. به این صورت که رنگ خنثی را برای دیوار و کفپوش و تخت خواب استفاده کنید. و رنگ ترکیبی و شاد مورد علاقه خود را برای تابلو و وسایل تزیینی و کوسن ها و روبالشی ها استفاده کنید.

یک پیشنهاد برای جذاب تر شدن اتاق شما این است که پارچه پرده و روکش تخت خود را مثل هم یا هماهنگ انتخاب کنید. با انتخاب پارچه با طرح های شاد با رنگ روشن به اتاق خود حال و هوایی جذاب و دخترانه می دهید.

اگر می خواهید از طیف تندی از رنگ ها به عنوان رنگ غالب اتاق خود بهره ببرید بهتر است برای جلوه بیشتر و هماهنگی از یک عنصر خاص استفاده کنید. مثلا طرح گل گلی یا توپ توپی یا یک طرح خاص و فانتزی مثل پروانه یا شخصیت های کارتونی می توانند گزینه مناسبی برای این کار باشند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

کفپوش اتاق خواب دخترانه

بهتر است کفپوش اتاق موکت یا فرش یا پارکت باشد. انتخاب سنگ و سرامیک برای کف اتاق خواب توصیه نمی شود. چون فضای اتاق باید گرم و دلنشین باشد. مسلما ترجیح میدهید وقتی از خواب بیدار شده و از تخت پایین می آیید پاهای خود را روی یک سطح نرم بگذارید.

تخت خواب عنصر اصلی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

از آنجا که اتاق خواب محل استراحت و ریلکس کردن است، تخت خواب مهم ترین وسیله یک اتاق است. جنس تخت خواب بهتر است چوبی باشد زیرا فلز امواج مغناطیسی را جذب می کند.

تخت خواب را در جایی از اتاق قرار دهید که هنگام خوابیدن پای شما رو به در ورودی نباشد. زیرا انرژی های موجود در قسمت های مختلف خانه از طریق در وارد شده و به بدن شما منتقل می شوند و مانع خواب آسوده شما هستند.

توجه داشته باشید بالا و پایین تخت خواب پنجره نبوده و قسمت بالای تخت خواب حتما چسبیده به دیوار باشد. اگر اهل خلاقیت و تنوع هستید می توانید دیوار پشت تخت خواب خود را با یک کاغذ دیواری متفاوت با دیگر دیوارها بپوشانید. هم چنین می توانید از کاشی های جذاب و نقش برجسته برای تزیین دیوار استفاده کنید. استفاده از یک پرده آویز زیبا و دخترانه هم می تواند ایده مناسبی برای دیوار بالای تخت خواب باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اگر فضای کافی در اتاق خود دارید سعی کنید تخت خواب را با کمی فاصله از دیوار قرار دهید. تخت هایی که در قسمت زیرین خود کشو دارند را انتخاب نکنید. تخت باید ارتفاع مناسبی با سطح زمین داشته باشد. البته به شرطی که زیر تخت پر از خرت و پرت نشود! در صورت رعایت نکات فاصله بندی، هنگام استراحت روی تخت انرژی ها آزادانه در اطراف شما جریان پیدا می کنند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

وسایل الکترونیکی را از اتاق خود دور کنید

تماشای تلویزیون وقتی روی تخت خود لم دادید یا کار با لبتاب هنگامی که به پشتی تخت خود تکیه دادید وسوسه برانگیز هستند. اما اگر اتاق شما قرار است محل آسودگی شما بعد از یک روز شلوغ باشد بهتر است تا آنجا که امکان دارد از قرار دادن تلویزیون یا هر وسیله برقی دیگری در اتاق خواب خودداری کنید. چرا که این گونه وسایل انرژی زیادی در فضا ایجاد می کنند و عموما دارای امواج الکترونیکی و مغناطیسی هستند که مانع خواب راحت شما می شوند.

بیشتر بخوانید
تزیین اتاق نوجوان با وسایل ساده، اتاق جذاب و مخصوص خود شما!

محلی برای مطالعه یا گپ زدن در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه فانتزی

اگر اهل مطالعه هستید امکان این را دارید که کنار پنجره اتاق خود یک فضای نشیمن زیبا و دنج بسازید. یک صندلی راحتی مناسب و یک میز جلو آن و در صورت امکان یک فرش کوچک زیبا در کنار همه اینها یک فضای دلنشین برای کتاب خواندن یا گوش دادن به موزیک در کنار پنجره در حالی که در معرض هوای آزاد هستید فراهم می کنند.

همچنین می توانید با چیدن چند گلدان با طرح و رنگ مورد علاقه خود و چند گیاه زیبا و سرسبز در هره پنجره زیبایی فضا را دوچندان کنید.

اگر دوستانی دارید که زیاد به اتاق شما رفت و آمد دارند می توانید در این قسمت دو یا سه صندلی بسته به فضای اتاق داشته باشید. با این کار یک محیط دلچسب و صمیمی برای پذیرایی از دوستان خود به وجود آورده اید.

آینه و میز آرایشی

آینه جز جدا نشدنی اتاق دختران است. محال است دختر باشید و روزی چند بار در آینه خود را ورانداز نکنید! آینه و میز کنسول نباید در جایی قرار داده شوند که روبروی تخت باشد و هنگام خوابیدن روی تخت بتوانید خود را در آینه ببینید. اگر اتاق بزرگی دارید قرار دادن آینه قدی در گوشه ای از آن هم ایده خوبی برای دکوراسیون اتاق خواب ساده ایرانی دخترانه به نظر می رسد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

ایجاد تقارن

اگر از آن دسته دخترهایی هستید که از نظم و تقارن لذت می برید، می توانید با ایجاد تقارنی از وسایل مختلف در دو طرف خود از این حس لذت ببرید. به عنوان مثال دو پاتختی در دو طرف تخت با دو گلدان یا آینه شبیه به هم می تواند مورد مناسبی باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

قرار دادن دو آباژور شبیه به هم روی پاتختی ها نیز هم زیبایی را برای دکوراسیون اتاق شما به ارمغان می آورد هم به نورپردازی مناسب اتاق خواب شما کمک می کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

استفاده از اکسسوری های خاص

در کنار همه نکات گفته شده، با به کار بردن چند وسیله شیک و خاص می توانید یک اتاق خواب دخترانه ایرانی و جذاب داشته باشید. چند مورد را به عنوان نمونه در ادامه می آوریم اما فراموش نکنید که اینها قاعده و قانون تعریف شده نیست و فقط پیشنهادهایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان هستند. شما می توانید با خلاقیت خود موارد دیگری برای خاص کردن اتاق شیک خود به کار ببرید.

 • یک آباژور بلند و هماهنگ با دیگر اجزا دکوراسیون گوشه اتاق یا کنار تخت خواب
 • استفاده از لوسترهای مدرن با طرح های شیک و هندسی
 • چیدن گلدان های متفاوت و مدرن در قفسه ها یا جلوی پنجره
 • تزیین یک دیوار با اشیا خاص و دلخواه خود

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 • چسباندن استیکرهای مورد علاقه خود روی دیوار
 • ساختن یا خریدن پاف های متناسب با رنگ های دیگر اتاق
 • اختصاص یک دیوار به عکس های خانوادگی
 • استفاده از وسیله های قدیمی و عتیقه برای تزیین یا حتی استفاده از آنها. به عنوان مثال قرار دادن یک صندوقچه قدیمی گوشه اتاق برای نگه داری از وسایل یا لباسها
 • انتخاب کاغذدیواری با طرح های خاص یا کاغذدیواری پوستری و سه بعدی برای پوشاندن دیوار اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

بیشتر بخوانید : دکوراسیون اتاق نوجوان

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ