11 ایده جالب و هوشمندانه برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

توسط | سپتامبر 28, 2019 | دکوراسیون اتاق نوجوان | 0 دیدگاه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه اصلا سخت نیست! اگر چند راهکار ساده را در نظر بگیرید. میزان استقلال طلبی در پسران نوجوان به مراتب بیشتر است. در خانواده های ایرانی معمولا اتاق جداگانه برای پسرها فراهم می کنند. دکوراسیون اتاق خواب جوانان ایرانی در صورتی که شیک و مدرن و دلخواه خود نوجوانان باشد، می تواند عاملی باشد که پسر نوجوان فضای امن خود را در بیرون از خانه جست و جو نکند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

ضرورت اتاق خواب پسر نوجوان

شما به عنوان پسر نوجوان نیاز به مکانی امن و خلوت دارید که در آن استراحت کنید. کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید. مطالعه کنید یا دوستان خود را برای یک گپ عصرانه دعوت کنید. برای همین دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ایرانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. خیلی راحت می توانید با رعایت چند نکته یک اتاق خواب شیک و جذاب برای خود ایجاد کنید. اتاق خواب شخصی باید کاملا طبق نظر و سلیقه و علایق صاحب اتاق چیدمان شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

ترکیب رنگ اتاق خواب پسرانه

اغلب نوجوانان برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شیک به رنگ های سرد یا خنثی برای دکوراسیون اتاق خواب خود علاقه مندند. رنگ اتاق خواب پسرانه اسپرت معمولا شامل آبی، سبز، مشکی، بژ و طوسی است. البته این یک قانون غیرقابل تغییر نیست. رنگ های شاد را فقط به نام دخترها نزدند! پس اگر به رنگ های گرم مثل قرمز و زرد و نارنجی علاقه دارید بدون هیچ خجالتی از این رنگ ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید. طبق اصول کلی دکوراسیون رنگ دیوار و کفپوش را از بین سفید یا رنگ های خنثی انتخاب کرده بقیه اجزا مثل روتختی، پرده و فرش را با رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در صورتی که می خواهید انتخاب رنگ جسورانه تر و خاص تر داشته باشد می توانید رنگ های تیره را برای دیوار انتخاب کرده و سایر اجزا اتاق را با یک هارمونی رنگ زیبا و هماهنگ برگزینید. مثل تصویر زیر که از ترکیب رنگ مشکی و سبز، یک دکوراسیون اتاق خواب پسرانه خاص را طراحی کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

یا این تصویر که ترکیب رنگ سبز و قرمز را در اتاق خواب خود به کار برده است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

ترکیب رنگ قرمز و مشکی هم انتخاب خوب و جالبی برای اتاق خواب پسرانه است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

کاغذدیواری

برای داشتن یک اتاق خواب پسرانه لاکچری، می توانید به جای رنگ زدن دیوار از کاغذدیواری با طرح های دلخواه استفاده کنید. امروزه کاغذدیواری با طرح های جذاب پوستری و سه بعدی به بازار آمده اند که با ورق زدن آلبوم آنها و دیدن تنوع طرح ها انتخابتان سخت خواهد شد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با وسایل ساده

اگر طرفدار دکوراسیون مدرن و خلوت هستید پیشنهاد می شود فقط وسایل ضروری و کاربردی را در اتاق خواب قرار دهید و زیادی شلوغش نکنید. با این کار فضای اتاق خواب بسیار آرامش بخش خواهد شد. یک اتاق خواب معقول و کاربردی باید حتما سه وسیله داشته باشد: تخت خواب، میز کار برای مطالعه یا کار با کامپیوتر، کمد و قفسه برای نگه داری لباس و کتاب و وسایل دیگر.

تخت خواب اتاق خواب پسرانه

تخت خواب چیزی جز یک وسیله برای استراحت و خواب راحت نیست. برای انتخاب تخت خواب فقط راحتی خود را در نظر بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

انتخاب تشک مناسب

نکته مهم دیگر برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه انتخاب تشک خوب است. در این مورد تحقیق کرده و از میان تشک های طبی یکی را انتخاب کنید. انتخاب تشک مناسب شما را از کمردرد ناشی از رختخواب بد نجات می دهد. پس در خرید آن بسیار دقت کنید.

بیشتر بخوانید
برای دیزاین اتاق خواب دخترانه در یک فضای کوچک چه کار کنیم؟

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

محل قرارگیری تخت خواب

از لحاظ قوانین فنگ شویی بهتر است تخت خواب کنار دیوار روبروی در ورودی قرار گیرد تا رفت و آمد در اتاق را بتوانید زیر نظر داشته باشید. نباید تخت خواب را طوری قرار دهید که پای شما سمت در ورودی باشد. قسمت بالای تخت خواب باید یک دیوار محکم باشد و روی دیوار تابلوهای سنگین نصب نکنید. دقت کنید که نباید قسمت بالای تخت پنجره باشد زیرا احساس امنیت را از بین می برد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

بهترین پیشنهاد برای مدل تخت خواب

قوانین فنگ شویی به ما می گویند چه کنیم تا انرژی های مثبت راحت تر در فضای منزل یا اتاقمان جریان پیدا کنند. یکی از این قوانین استفاده از تخت خوابی است که ارتفاع مناسبی با سطح زمین داشته باشد. در صورتی که فضای اتاق اجازه بدهد تخت خواب را طوری قرار دهید که دو طرف آن آزاد باشد. بهتر است تخت خواب هایی که قسمت زیرین آنها کشو دارند خریداری نکنید. برای نگهداری وسایل خود بهتر است از کمد بزرگ و جداگانه استفاده کنید و تخت فقط وسیله استراحت شما باشد.

روتختی و بالش

انتخاب نوع پتویی که روی خود می اندازید بستگی به میل خود و دمای اتاق خواب دارد. بلندی یا کوتاهی بالش را هم خودتان هر طور راحت ترید مشخص کنید. رنگ و طرح روبالشی و روتختی را می توانید هماهنگ و طبق سلیقه خود انتخاب کنید. برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه شیک، پیشنهاد می شود پارچه روتختی و پرده اتاق خواب را هماهنگ با هم انتخاب کنید. یا دقیقا مثل هم یا در یک طیف رنگ باشند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

میز کار برای مطالعه یا کار با کامپیوتر

شما به عنوان پسر نوجوان در حال تحصیل هستید. پس در اتاق خواب خود باید مکان دنج و راحتی برای مطالعه داشته باشید. کامپیوتر یا لبتاب نیز این روزها دوست جدانشدنی نوجوان ها هستند. نوجوانان با کامپیوتر و اینترنت به تحقیقات و مطالعه می پردازند یا در اوقات فراغت بازی می کنند. پس میز و صندلی مطالعه جز مهم دکوراسیون اتاق خواب پسرانه هستند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

صندلی کامپیوتر خیلی مهم است

میز و صندلی باید متناسب با قد و اندام شما باشد. هنگام خرید هم میز مطالعه هم صندلی را با هم امتحان کرده پشت آن بنشینید و میزان راحتی بدن خود را بسنجید. دقت کنید وقتی روی صندلی می نشینید کمر، شانه و گردن شما در وضعیت مناسب و راحتی باشد. ارتفاع صندلی قابل تنظیم باشد. هنگام نشستن کف پا روی زمین قرار گیرد و ران ها در حالت افقی قرار بگیرند. همچنین توجه داشته باشید صندلی عمق مناسب داشته باشد و وقتی نشستید کاملا در آن فرو بروید طوری که زانوها فقط چند سانتیمتر با لبه صندلی فاصله داشته باشند. صندلی هایی که تکیه گاه برای گردن دارند بسیار مفید خواهند بود. زیرا مجبور نیستید هنگام کار با کامپیوتر گردن خود را خم کنید.

کمد و قفسه برای اتاق خواب پسرانه جوان

هر اتاق خواب باید حتما کمد بزرگ و مناسبی برای نگه داری لباس، کفش و سایر وسایل شما داشته باشد. یک کمد با اندازه مناسب همه وسایل ریز و درشت شما را در خود جا می دهد و باعث می شود اتاق خواب همیشه مرتب و منظم باشد. اگر اتاق خواب شما کمد دیواری ندارد حتما یک کمد مناسب با رنگ و طرح هماهنگ با دکوراسیون اتاق خواب نوجوان، و با اندازه مناسب وسایلی که دارید خریداری کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

به طور قطع به یک قفسه یا کتابخانه برای نگه داری کتاب های درسی و غیر درسی، سی دی و وسایل تزیینی هم نیاز دارید تا دکوراسیون اتاق خواب پسرانه تکمیل شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

یک پیشنهاد بهتر این است که از میزهایی که ترکیب کتابخانه و میز کامپیوتر هستند استفاده کنید. مدل های زیبا و جذابی از این ترکیب وجود دارند. اگر مدل مورد علاقه خود را در بازار نیافتید امکان این را دارید که مدل خاص خود را طراحی کرده و بسازید.

بیشتر بخوانید
بایدها و نبایدهای دکوراسیون اتاق نوجوان دو نفره به دلخواه هر دو!

بهتر است کلیه این وسایل از جمله تخت خواب، میز مطالعه، کمد و کتابخانه را هماهنگ و از یک جنس و طرح انتخاب کنید. با این کار در نهایت اتاق خواب شیک و مدرن و خلوتی خواهید داشت که از گذراندن وقت در آن لذت خواهید برد.

اگر با کمبود فضا مواجهید از شلف های دیواری به عنوان کتابخانه استفاده کنید. مدل های جدید و مدرن تخت و میز هم برای اتاق های کوچک در بازار موجود است. با انتخاب این مدل ها هم فضای اتاق را کاربردی تر کرده هم یک محیط شیک و جوان پسند ساخته اید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

ایده های جالب برای تزیین اتاق پسر نوجوان

پس از اینکه وسایل اصلی و ضروری اتاق خواب را تهیه کردید، حال لازم است کمی به خودتان رجوع کنید. اتاق خواب یک فضای چند متر در چند متر است که مخصوص خود شماست. پس خلاقیت به خرج دهید و محیط را دلخواه خود کنید. قهرمان زندگی شما چه کسی است؟ به چه تیم فوتبالی علاقه دارید؟ ورزش مورد علاقه شما چیست؟ به فیلم و سینما علاقه دارید؟ کدام بازیگر را دوست دارید؟ ترکیب رنگ لباس کدام باشگاه فوتبال را می پسندید؟ آیا به موسیقی علاقه دارید؟ خواننده یا ساز مورد پسند شما کدام است؟ عاشق ستاره شناسی و فضانوردی هستید یا ماشین باز هستید؟ همه این سوال ها شما را با نظر و سلیقه شخصی خودتان آشنا می کند. در ادامه یازده ایده جالب توجه برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه تقدیم شما شده است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

می توانید یک دیوار اتاق را به پوستر ورزشکار، خواننده یا بازیگر مورد علاقه خود اختصاص دهید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

این امکان را دارید که ترکیب رنگ باشگاه مورد علاقه خود را در رنگ دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. یا پارچه روتختی و پرده خود را متناسب با آن انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه می تواند با یک قفسه از کلکسیون سی دی بازی یا فیلم های مورد علاقه شما جذاب تر شود.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اگر موسیقی کار می کنید می توانید یک جایگاه مشخص و زیبا در گوشه ای از اتاق برای ساز و پایه نت خود درست کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

یا مانند تصویر زیر یک دیوار کامل را با نت آهنگ مورد علاقه خود بپوشانید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اگر اتاق خلوت دوست ندارید می توانید از تابلوها و تزیینات خاص یا حتی عجیب غریب استفاده کنید. فراموش نکنید که این اتاق شماست و سلیقه شماست که مهم است.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

استیکر با طرح مورد پسندتان هم می تواند زینت بخش یک یا بخشی از یک دیوار اتاق خواب شما باشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

پیشنهاد دیگر اینکه می توانید دیوار بالای تخت خواب کلکسیونی از تابلوهای مورد علاقه خود نصب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در صورت تمایل می توانید یک دیوار را به یک کاغذدیواری پوستری با طرح دلخواه خود اختصاص دهید. این طرح می تواند یک طرح جذاب پسرانه، پوستر یک فیلم ، یا گروه موسیقی مورد علاقه شما یا ورزش مورد علاقه شما باشد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اگر اهل درس و کتاب هستید طبق یک ایده جالب می توانید دیوار اتاق خود را شبیه تخته سیاه کرده با فرمول های ریاضی و فیزیک پر کنید و فضای آکادمیک جذابی برای اتاق خود به وجود آورید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

از لوسترهای مدرن با طرح های خاص و جذاب هم می توانید برای شیک تر شدن فضای اتاق خود استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

برای نشستن و ریلکس کردن از پاف های طرح توپ یا هر طرح خاص دیگری می توانید در دکوراسیو اتاق خواب پسرانه استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

استفاده از تم کلی ورزش مورد علاقه خود در اجزای اتاق خواب هم ایده خوبی می تواند باشد. طرح دیوار یا روتختی یا پرده می توانند بیانگر این سلیقه باشند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

همه اینها و هزاران ایده دیگر برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسرانه وجود دارند که با کمی پشتکار و علاقه و صرف کمترین هزینه می توانید یک فضای دلنشین  و آرام برای خود ایجاد کنید.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ