چیدمان مبل ال راحتی با چند ایده شگفت انگیز

توسط | دسامبر 30, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

مبل ال راحتی مدلی جدید از مبلمان است که جان می دهد برای پر کردن گوشه ها در خانه های کوچک! اما آیا تنها کاربرد مبل ال راحتی پر کردن گوشه های سالن است؟ شاید برایتان جالب باشد که بدانید مبل ال را می توان به اشکال متنوعی چیدمان کرد. حتی در سالن های بزرگ نیز مدل چیدمان مبل های ال راحتی می تواند به گونه ای باشد که بهترین فضا و منظره را ایجاد کرد. اگر یک دست مبل ال شکل شیک چشمتان را گرفته اما نمی دانید چطور می توان از آن استفاده کرد این مطلب را از دست ندهید. شاید ایده های مطرح شده در این مقاله برای چیدن انواع مبل راحتی ال جدید بتوانند جرقه ای در ذهن شما ایجاد کنند تا سبک خاص خود را در دکوراسیون ایجاد کنید.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

مبل ال راحتی در ترکیب با صندلی

مبل ال راحتی

اگر با چیدن مبل راحتی مدل ال در یک گوشه سالن بقیه قسمت ها خالی ماند نگران نباشید. صندلی های تکی نشیمن به کمک شما می آیند. در ترندهای جدید دکوراسیون صندلی های تک نفره عضو جدا نشدنی مبلمان هستند. در چیدمان مبل ال نیز می توانید از آنها استفاده کنید. صندلی ها می توانند روبروی مبلمان باشند یا ضلع چپ و راست آن را پر کنند. جنس و رنگ صندلی ها را متناسب با مدل مبل ال راحتی انتخاب کنید.

چیدمان مبل ال با فاصله از دیوار

مبل ال راحتی

اگر تصور می کنید حتما باید مبل ال به دیوار چسبیده باشد سخت در اشتباهید! در مدل های جدید دکوراسیون مبل راحتی مدل ال را با فاصله از دیوار قرار می دهند. پشت مبلمان با اکسسوری هایی نظیر کتابخانه یا قفسه های تزئینی پر می شود. این کار جلوه فوق العاده ای به سالن پذیرایی شما می دهد. چون پشتی مبل راحتی ال جدید کوتاه است وسایلی که پشت آن قرار می گیرند نه تنها به خوبی دیده می شوند بلکه به ظاهر مبلمان شما نیز اصالت می بخشند.

بیشتر بخوانید
چند مدل مبل راحتی شیک برای آپارتمای های کوچک

استفاده از اکسسوری های جذاب

مبل ال راحتی

مدل مبل ال راحتی به گونه ای است که برای استفاده از وسایل تزئینی دکوراسیون انعطاف زیادی از خود نشان می دهد. خصوصا مبل راحتی ال جدید و مدرن که با اکسسوری های مدرن مانند آباژور، قفسه های تزئینی، تابلو، کنسول و میز وسط مدرن عالی می شود. مبل راحتی مدل ال به خوبی با هر وسیله ای ترکیب شده و یک دکوراسیون شیک و جذاب می سازد. به این نکته مهم توجه کنید که قبل از خرید هر وسیله ای ابتدا یک یا دو رنگ مورد علاقه خود را مشخص کرده و سپس بر اساس همان رنگ ها اکسسوری ها را خریداری کنید. با این کار انسجام دکوراسیون منزل شما بیشتر شده و جلوه بصری بهتری خواهد داشت.

چیدمان مبل ال راحتی به شکل U

مبل ال راحتی

بعضی از مدل های مبل راحتی ال قطعاتی دارند که جدا می شود. این امکان برای امتحان چیدمان های متفاوت خیلی به ما کمک می کند. گاهی می شود مبل ال را به شکل یو انگلیسی چید. حسن مبل راحتی ال جدید این است که هر گاه از چیدمان آن خسته شدید می توانید قطعات را جا به جا کنید و شکل جدیدی بسازید. برای همین مبل راحتی مدل ال شکل را قابل انعطاف ترین مدل مبل در دنیا می شناسند. نورپردازی مناسب و استفاده بهینه از نور طبیعی و مصنوعی نیز در جلوه مبلمان ال راحتی تاثیر بسزایی دارد.

چیدمان مبل ال در سالن کوچک مستطیلی

مبل ال راحتی

یک مبل ال راحتی شیک را می توان به گونه های متنوع و در مکان های مختلف چیدمان کرد. از آنجا که در اکثر آپارتمان های جدید سالن های مستطیلی شکل می سازند، نحوه چیدمان وسایل دکوراسیون خصوصا مبلمان در سالن مستطیل شکل تبدیل به یک دغدغه شده است. در چنین مواقعی دو دیوار بلند داریم و دو دیوار کوتاه تر. مبل ال راحتی را به یکی از دیوارها بچسبانید و تلویزیون و میز تلویزیون را روبروی آن کنار دیوار بلند دیگر نصب کنید. این بهترین راهکار برای چیدن مبل راحتی مدل ال در یک سالن مستطیل شکل کوچک است. در صورت تمایل و با توجه به فضایی که در اختیار دارید می توانید در اطراف کاناپه ال مانند صندلی های تک نفره بگذارید.

قرار دادن مبل راحتی ال شکل در کنج سالن

مبل ال راحتی

رایج ترین روش چیدمان مبل ال راحتی جا دادن آن در کنج سالن است. اگر اتاق پذیرایی شما خیلی کوچک است بهتر است از همین روش استفاده کنید. با این کار فضا برای وسایل دیگر مثل فرش، میز و عسلی، میز تلویزیون و … بازتر می شود. به علاوه اینکه نسبت به مدل های دیگر مبلمان امکان نشستن افراد بیشتری روی مبل فراهم خواهد شد. انتخاب درست و به جای رنگ مبلمان نیز در جلوه نهایی دکوراسیون پذیرایی تاثیرگذار است.

بیشتر بخوانید
چگونه مبل راحتی ارزان و باکیفیت خریداری کنیم؟

چیدمان مدرن و مینیمال مبل راحتی ال

مبل ال راحتی

مبل ال راحتی برای علاقه مندان به دکوراسیون مینیمال نیز انتخاب فوق العاده ای است. یک مبل ال راحتی شیک و تک رنگ می تواند پاسخ گوی نیاز شما باشد. بدون اینکه لازم باشد کاناپه های مختلف تک نفره، سه نفره و چهار نفره را در قسمت های مختلف جای بدهید و کنار هر کدام یک عسلی بگذارید. یک مدل مبل ال راحتی شیک و ساده به شما این امکان را می دهد که با کمترین وسایل بیشترین استفاده را داشته باشید.

استفاده از ترکیب رنگ های جذاب

مبل ال راحتی

از آنجا که مبل های ال شکل عموما ساختار ساده ای دارند، شما می توانید با استفاده از رنگ ها محیط را از یکنواختی درآورید. انواع مبل راحتی ال جدید با رنگ های متنوع شاد و خنثی برای همین منظور در بازار وجود دارند. همچنین می توانید یک پالت رنگی مشخص را در نظر بگیرید و بر اساس آن از اکسسوری های تزئینی مثل تابلو، آباژور یا گلدان استفاده کنید. سعی کنید از رنگ های مکمل یا متضاد هم استفاده کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید.

چیدمان مبل ال شکل وسط سالن

مبل ال راحتی

همانطور که پیشتر نیز گفتیم مبلمان ال راحتی فقط برای پر کردن گوشه ها ساخته نشده است. شما می توانید مثل این تصویر مبلمان راحتی را وسط سالن قرار دهید. با این کار هم از قابلیت های فوق العاده مبل راحتی ال استفاده کرده اید هم دو فضای متمایز ایجاد می کنید. افرادی که علاقه مندند قسمت غذاخوری از قسمت نشیمن جدا باشد می توانند از این ترفند چیدمان استفاده کنند. کاناپه های ال شکل چون بزرگ هستند این جداسازی را به نحو احسن انجام می دهند.

نقطه کانونی دکوراسیون را مشخص کنید

مبل ال راحتی

در طراحی اصولی دکوراسیون سالن پذیرایی از نقطه مرکزی یا کانونی استفاده می کنند. نقطه کانونی قسمتی یا وسیله ای است که باید در مرکز توجه قرار داشته باشد و سایر وسایل بر اساس آن نقطه چیدمان شوند. این نقطه مرکزی می تواند تلویزیون، شومینه، میز وسط یا لوستر باشد. برای چیدمان مدل مبل ال راحتی چون بر اساس دورهمی های دوستانه ساخته شده است بهتر است میز وسط نقطه کانونی باشد. در این صورت هنگام مهمانی ها وسایل و خوراکی های روی میز به راحتی در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ