11 ایده چیدمان مبل اسپرت و میز ناهارخوری در کنار هم

توسط | دسامبر 28, 2020 | مبلمان راحتی | 0 دیدگاه

مبل اسپرت جدید همان مبل راحتی و نقطه مقابل مبل استیل است. مبل اسپرت برای استراحت و لم دادن ساخته شده و مناسب فضای نشیمن است. گاهی لازم است مبلمان و میز ناهارخوری را در یک اتاق جا دهیم. بهترین حالت برای این چیدمان چیست؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا چند ایده شگفت انگیز برای چیدمان مبل اسپرت و میز ناهارخوری در یک فضا را بررسی کنیم.

عکس های مبلمان این صفحه صرفا جهت ایده گرفتن بوده و جنبه نمایشی دارند. جهت مشاهده مبلمان تولید ویناچوب کاتالوگ مبلمان را از صفحه اصلی دانلود نمایید.

به کمک نورپردازی فضاهای متفاوت ایجاد کنید

مبل اسپورت

یک روش حرفه ای و جدید برای ایجاد تمایز بین ست مبل و ناهارخوری اسپرت استفاده از نورپردازی است. در فضای نشیمن از لوستر استفاده کنید و در قسمت غذاخوری یک یا چند لامپ آویز ساده نصب کنید. کافی است زمانی که در قسمت نشیمن حضور دارید چراغ های غذاخوری را خاموش کنید یا برعکس. با این ترفند به سادگی دو فضای متفاوت برای نشستن و غذا خوردن ایجاد کرده اید.

از رنگ ها بهره بگیرید

مبل اسپورت

با استفاده از تضاد رنگ ها می توانید به شکل ماهرانه ای بین دو فضا تمایز ایجاد کنید. به عنوان مثال مبل اسپرت و فرش و سایر وسایل اتاق نشیمن را از بین رنگ های خنثی چون سفید و طوسی انتخاب کنید. اما رنگ صندلی های میز ناهارخوری باید متفاوت با رنگ های استفاده شده در قسمت نشیمن باشد. می تواند مکمل یا کاملا متضاد با رنگ نشیمن باشد. هیچ قانونی وجود ندارد که شما را وادار کند حتما ست مبل و ناهارخوری اسپرت را هم رنگ و هم شکل خریداری کنید. گاهی تفاوت آنها جذابیت بیشتری به دکوراسیون منزل می دهد.

استفاده از یک رنگ شاخص و برجسته

مبل اسپورت

یک ترفند جدید در طراحی استفاده از رنگ های شاد و برجسته روی زمینه خنثی است. اگر دوست دارید از دکوراسیون خانه خود حس سرزندگی و شادابی بگیرید، قسمت هایی از منزل چون دیوار، فرش، ست مبل و میز ناهارخوری اسپرت را به عنوان زمینه در نظر گرفته و به رنگ خنثی انتخاب کنید. سپس آیتم های کوچک دکوراسیون مثل کوسن، گلدان یا تابلو را با یک رنگ شاد و انرژی بخش بخرید. شاید به خاطر همین است که اکثر مدل های مبل اسپرت جدید رنگ خنثی دارند.

بیشتر بخوانید
چگونه مبل راحتی ارزان و باکیفیت خریداری کنیم؟

ترکیب دو رنگ شگفت انگیز سفید و بژ

مبل اسپورت

این روش به درد آپارتمان های کوچک می خورد. اگر در انتخاب ترکیب رنگ های دکوراسیون مردد مانده اید به شما ترکیب سفید و بژ را پیشنهاد می کنیم. یک مبل راحتی اسپرت جدید به رنگ بژ انتخاب کنید و در یک گوشه دنج قرار دهید. فضای نشیمن را با گیاهان طبیعی پر کنید تا حس سرزندگی و شادابی را به شما منتقل کنند. در یک گوشه از اتاق از آینه بلند قدی و آباژورهای ایستاده استفاده کنید تا خاصیت بازتاب نور آینه در کنار روشنایی آباژورها فضای شما را دلبازتر کنند. رنگ صندلی های میز ناهارخوری باید متناسب با رنگ بژ باشند. برای داشتن جای بزرگتر می توانید تعدادی از صندلی ها را کنار دیوار قرار دهید و هنگام استفاده کنار میز بگذارید.

استفاده از مبل اسپرت بزرگ

مبل اسپورت

اگر سالن بزرگی دارید و نمی دانید چگونه آن را پر کنید آن را به دو قسمت غذاخوری و نشیمن تقسیم کنید و برای بخش نشیمن از یک دست مبل اسپرت بزرگ استفاده کنید. مبل اسپرت را طوری چیدمان کنید که پشت آن به میز ناهارخوری باشد. یک پالت رنگ خاص را انتخاب کرده و در تمام قسمت های دکوراسیون از همان رنگ ها پیروی کنید. طرح های متنوعی از مبل راحتی اسپرت جدید و بزرگ وجود دارد که حتما یکی از آنها مطابق با سلیقه شماست. پیشنهاد می کنیم برای فضاهای بزرگ با کفپوش روشن، میز ناهارخوری و میز وسط و صندلی ها را از جنس چوب یا رنگ چوب انتخاب کنید.

سفید را به عنوان رنگ غالب استفاده کنید

مبل اسپورت

وقتی رنگ اصلی در دکوراسیون منزل شما سفید باشد باعث می شود منابع نور طبیعی مثل آفتاب یا نور مصنوعی مثل لوسترها و لامپ ها به خوبی منعکس شوند. دیوار، کف و پرده های سفید فضایی بسیار روشن و دلباز به شما می دهند. حال رنگ های فرعی و مکمل چه باشند؟ هر رنگی که دوست دارید! فقط استفاده از دو یا سه رنگ کافی است و استفاده زیادی از رنگ ها را پیشنهاد نمی کنیم.

در این تصویر رنگ غالب سفید در کنار رنگ چوب و وسایل چوبی و رنگ های زرد و خردلی جلوه ای فوق العاده به سالن داده است. در چنین فضایی، استفاده از وسایل حصیری مثل گلدان ها و لوستر ها جذابیت طبیعی خانه را دو چندان می کند.

از تضاد سیاه و سفید استفاده کنید

مبل اسپورت

یکی از ترفندهای جذاب طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های متضاد است. در مورد فواید رنگ سفید به عنوان رنگ غالب زیاد صحبت کردیم. حال تصور کنید رنگ زمینه مثل دیوارها و کفپوش سفید باشد و رنگ های دیگر دکوراسیون کاملا یک رنگ متضاد مثل مشکی باشند. وقتی دیوار و کف سفید باشند ناخودآگاه نگاه ها به سمت مبلمان سرازیر می شود.

بیشتر بخوانید
10 نکته طلایی برای خرید مبل راحتی که حتما باید بدانید!

برای تفکیک دو فضای نشیمن و غذاخوری از آثار هنری با رنگ متضاد استفاده کنید. مثلا تابلوهای نقاشی با قاب مشکی در قسمت غذاخوری و گلدان و جاشمعی های تزئینی مشکی در قسمت نشیمن به هر کدام از دو بخش اتاق یک اصالت خاص خودش را می دهید.

یک دست مبل اسپرت شیک با یک رنگ جسورانه مثل صورتی در این دکوراسیون جلوه خیره کننده ای دارد. در دکوراسیون مدرن لازم نیست حتما از ست مبل و ناهارخوری اسپرت استفاده کنید.

ایجاد راهرو بین مبلمان و میز ناهارخوری

مبل اسپورت

این ترفند به درد سالن های مربع شکل می خورد. یک دست مبل اسپرت شیک یک گوشه سالن گذاشته و میز ناهارخوری را درست نقطه مقابل آن قرار دهید. این چیدمان باعث می شود یک فضای آزاد برای رفت و آمد در سالن ایجاد شود. از دو لوستر مختلف برای هر دو قسمت استفاده کنید. یا اگر کل اتاق یک لوستر دارد از آباژور های رومیزی یا ایستاده در هر قسمت استفاده کنید تا تمایز دو بخش ایجاد شود.

از آنجا که اکثر مدل های مبل اسپرت جدید در رنگ های خنثی هستند در این دکوراسیون نیز رنگ های خنثی مثل سفید و بژ را در کنار گلدان و گیاهان طبیعی پیشنهاد می کنیم.

دو منطقه را با فرش جدا کنید

مبل اسپورت

می توانید از دو فرش مجزا برای هر قسمت استفاده کنید. یا اینکه فقط در بخش نشیمن از فرش استفاده کنید و قسمت غذاخوری را بدون فرش یا زیرانداز رها کنید. برای فضاهای کوچک یک مبل راحتی اسپرت جدید با یک رنگ خنثی مثل طوسی و استفاده از تضاد رنگ های سفید و سیاه و طوسی ایده خیلی خوبی به نظر می رسد.

ست مبل و ناهارخوری اسپرت پشت به هم

مبل اسپورت

یکی از بهترین روش ها برای جداسازی فضای نشیمن و غذاخوری، قرار دادن میز غذاخوری پشت سر مبلمان است. با این کار به شکل قابل توجهی تمایز را ایجاد کرده اید. انواع مبل اسپرت شیک در کنار میز ناهارخوری مدرن فضایی دوستانه به شما می دهند. به علاوه برای خانه های کوچک که فقط یک سالن دارند نیز مناسب هستند.

از پارتیشن استفاده کنید یا دیوار جدا کننده بسازید

مبل اسپورت

با استفاده از پارتیشن با یک تیر دو نشان زده اید. هم بین قسمت نشیمن منزل و قسمت غذاخوری تمایز ایجاد می کنید و هم صاحب یک منزل لوکس خواهید شد! چون پارتیشن ها جز اکسسوری های بسیار شیک و جذاب دکوراسیون هستند که گاهی فقط برای زیبایی منزل از آنها استفاده می شود. همچنین هنگام ساخت منزل می توانید از مدل های متنوع دیوار جدا کننده که یک نمونه آن را در این تصویر می بینید استفاده کنید. شما می توانید از انواع مبل راحتی اسپرت جدید در دکوراسیون شیک خانه خود استفاده کنید.

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ