ترفندها و نکاتی برای دکوراسیون پذیرایی شیک و مدرن

توسط | سپتامبر 17, 2019 | دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن | 0 دیدگاه

دکوراسیون پذیرایی شیک و مدرن از زمانی اهمیت پیدا کرد که سبک ساختن خانه ها تغییر کرد. آپارتمان هایی با معماری مدرن، دکوراسیون داخلی مدرن را نیز طلب می کنند. سالن پذیرایی اولین جایی است که در منزل دیده می شود و مهمانان شما وقت خود را در آنجا می گذرانند. همچنین در بیشتر خانه های امروزی به دلیل متراژ کم فضای نشیمن و پذیرایی یکی می شود بنابراین خود شما نیز وقت استراحت و آرامش خود را در این محیط می گذرانید. پس خیلی لذت بخش است اگر اوقات فراغت و دورهمی خانوادگی خود را در یک هال و پذیرایی شیک و دلنشین سپری کنید. دکوراسیون پذیرایی شیک اصلا کار سختی نیست در این مطلب با ما همراه باشید.

زیبایی در سادگی است!

اساس دکوراسیون مدرن سادگی و خلوتی است. در این سبک معمولا از یک رنگ غالب به همراه دو یا سه رنگ دیگر استفاده می شود.

دکوراسیون پذیرایی شیک

رنگ غالب برای دیوار و کفپوش و مبلمان و رنگ های دیگر برای سایر اجزای کوچکتر دکوراسیون به کار می روند. چیدمان سبک مدرن مخالف هرگونه شلوغی و بی نظمی بوده و خلوت و سرد و آرام است.

دکوراسیون پذیرایی شیک

اگر تمایل دارید یک نشیمن و پذیرایی شیک و مدرن داشته باشید باید بیخیال وسایل غیرضروری و مجسمه و تابلوهای تزیینی خیلی زیاد بشوید.

ابتدا تکلیف خود را روشن کنید!

تنوع در مبلمان و اکسسوری های دکوراسیون منزل، با اینکه انتخاب را راحت کرده اما به این معنی نیست که می توانید هر کدام از اجزا را با هر رنگ و شکلی که دوست دارید خریداری کرده و در پذیرایی خود بچینید! برای اینکه این تنوع شما را سردرگم نکند لازم است این موارد را مشخص کنید:
– رنگ غالب دکوراسیون
– نقطه کانونی یا مرکزی
– تعداد کاناپه و مبل های تک نفره
– نوع چیدمان مبلمان
– انتخاب منابع نورپردازی (لوستر، آباژور، چراغ دیواری)
– مشخص کردن رنگ های هماهنگ یا مکمل با رنگ غالب برای سایر اجزا دکوراسیون
وقتی در مورد این نکات فکر کرده و تصمیم گرفتید، آن گاه می توانید با خیال راحت و هدفمند پا به مغازه ها گذاشته و بدون اینکه در میان انبوهی از طرح ها و رنگ ها گیج شوید مبلمان و میز و فرش و … دلخواه خود را خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون پذیرایی کوچک خود را با چند ایده جذاب و کاربردی دلنشین کنید!

 

رنگ دیوارها

در دکوراسیون سبک مدرن رنگ دیوارها روشن یا ترجیحا سفید است. درصورتی که قصد دارید از کاغذدیواری استفاده کنید، رنگ روشن و طرحی ساده را انتخاب کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک

اگر اهل تنوع هستید دیواری که تلویزیون یا شومینه روی آن قرار دارند را با یک کاغذدیواری با طرح و رنگ هماهنگ با دکوراسیون بپوشانید.

چه مبلمانی برای دکوراسیون پذیرایی شیک مناسب است؟

مبلمان هسته اصلی دکوراسیون است و باید با دقت انتخاب شود. در سبک مدرن برای فضای پذیرایی و نشیمن از ترکیب مبل و صندلی استفاده می کنند. در دکوراسیون پذیرایی به سبک مدرن مبل های استیل با چوب های کار شده و پرزرق و برق و تجملات جایی ندارند.

دکوراسیون پذیرایی شیک

مبل و صندلی خود را تا آنجا که ممکن است ساده و با رنگ خنثی انتخاب کنید. تعداد کاناپه ها هم به متراژ پذیرایی شما بستگی دارد. اگر سالن شما کوچک است مجبور نیستید به زور مبلمان هفت نفره را در آن جا بدهید. به یاد بیاورید که دنبال ساختن محیطی صمیمی و آرامش بخش برای زمان استراحت و پذیرایی از مهمانان خود هستید پس تعداد کاناپه و صندلی را طوری انتخاب کنید که متناسب با فضای شما بوده و امکان رفت و آمد راحت وجود داشته باشد.

دکوراسیون پذیرایی شیک

حتما دقت داشته باشید که در دکوراسیون مدرن مبلمان باید با فاصله از دیوار گذاشته شود و چیدمان آن با توجه به نقطه مرکزی یک فضای دنج و صمیمی برای دورهمی ایجاد کند. چیدن مبلمان به شکل خطی و چسباندن آن به دیوار خیلی وقت است که از مد افتاده و در طراحی داخلی جدید جایی ندارد.

دکوراسیون پذیرایی شیک

نقش فرش در دکوراسیون پذیرایی شیک چیست؟

اولویت دکوراسیون مدرن با کفپوش ساده است. اما می توانید از یک فرش طرح مدرن و شیک هم برای کف سالن پذیرایی بهره بگیرید. فرش های سازگار با دکوراسیون مدرن معمولا دارای نقوش هندسی هستند و این قابلیت را دارند که فضا را شیک و بزرگ نشان دهند.

دکوراسیون پذیرایی شیک

اصولا در دکوراسیون مدرن فرش بیشتر جنبه تزیینی دارد. برای همین هماهنگی رنگ و طرح آن با پالت رنگ دکوراسیون بسیار مهم می شود. انتخاب فرش طرح مدرن یا سنتی به عهده خودتان است. فقط توجه داشته باشید در صورت انتخاب هر کدام، هارمونی کلی فضا به هم نخورد. بعضی افراد علاقه مند به طراحی داخلی مدرن، پا را فراتر گذاشته و به طور کلی فرش را حذف می کنند و به جای آن از کفپوش طرح دار یا ساده استفاده می کنند.

دکوراسیون پذیرایی شیک

دکوراسیون مدرن طرفدار روشنایی طبیعی است

در دکوراسیون پذیرایی مدرن، پرده ها هم تابع اصل سادگی هستند. از آنجا که در دکوراسیون مدرن داشتن نور طبیعی و روشنایی بسیار مهم است لذا پرده هایی با پارچه ضخیم و چند لایه را فراموش کنید. اگر حریم خصوصی برایتان مهم است پرده را طوری انتخاب کنید که هم ضخیم نبوده هم مانع دیده شدن درون خانه شود. در صورتی که مشکلی با دیدن شدن ندارید پرده را کشیده و اجازه ورود نور طبیعی به منزلتان بدهید. در هر دو صورت جنس پارچه پرده را طوری انتخاب کنید که در برابر نور خورشید آسیب نبیند.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری بسیار متفاوت و جذاب می شود

دکوراسیون پذیرایی شیک

به خاطر اهمیت مسیله نور، انتخاب منابع نور مصنوعی برای شب نیز بسیار مهم است. لوسترهای طرح هندسی و مدرن انتخاب خوبی برای دکوراسیون شما هستند. آباژور نیز به عنوان یک منبع نور جدانشدنی برای فضاهای مدرن به حساب می آید. علاوه بر آن هالوژن ها و لامپ های سقفی و دیواری هم جلوه مبلمان و اجزا دکوراسیون شما را بیشتر می کنند.

دکوراسیون پذیرایی شیک

تابلوهای مدرن تکمیل کننده دکوراسیون پذیرایی شیک

استفاده از اشکال هندسی در اجزای خانه مدرن زیبایی آن را دو چندان می کنند. به عنوان مثال لوسترهای جالب با طرح های هندسی به خوبی نماینده یک طراحی مدرن هستند. اگر فضای خانه را سرد و بیروح یافتید با یک تابلوی مدرن با رنگ های گرم تعادل ایجاد کنید.

دکوراسیون پذیرایی شیک

یا اینکه چند تابلو را روی یک دیوار با نظمی خاص نصب کنید و از زیبایی بصری آن لذت ببرید. تابلو را بهتر است روی دیوار پشت کاناپه قرار دهید البته توجه کنید که ابعاد تابلو از ابعاد کاناپه بیشتر نباشد.

دکوراسیون پذیرایی شیک

با قرار دادن هالوژن یا لامپ های متنوع دیواری بالای سر تابلو می توانید زیبایی بصری آن را به رخ بیننده بکشید. اگر چند تابلو دارید همه را روی یک دیوار به شکل منسجم و متعادل قرار دهید. استفاده از چند تابلوی هم اندازه، یا با سایزهای متفاوت در کنار به ذوق و سلیقه هنری خودتان هم بستگی دارد.

دکوراسیون پذیرایی شیک

 

در استفاده از اشیای تزیینی دقت کنید

همانطور که پیش از این نیز گفتیم در دکوراسیون مدرن شلوغی جایی ندارد. لازم نیست حتما هر گوشه از منزل یک گلدان یا مجسمه خودنمایی کند! کلیشه های قدیمی را فراموش کنید. وجود یک یا چند مجسمه یا گلدان دکوری به سبک مدرن کافی است.

دکوراسیون پذیرایی شیک

دکوراسیون پذیرایی شیک

طرح های هندسی حسابی جای خود را در دکوراسیون سبک جدید باز کرده اند. می توانید از انواع شلف های طرح هندسی متفاوت استفاده کرده اشیای تزیینی خود را در آن بچینید.

دکوراسیون پذیرایی شیک

دکوراسیون پذیرایی شیک

بیشتر بخوانید: دکوراسیون پذیرایی

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ