قیمت کابینت وکیوم ، پاسخ به دغدغه همیشگی مشتریان: کابینت وکیوم متری چند؟

توسط | نوامبر 14, 2019 | کابینت ممبران(وکیوم) | 0 دیدگاه

قیمت کابینت وکیوم همواره دغدغه سازندگان و متقاضیان کابینت های وکیوم بوده و هست. اگر خواستار نصب کابینت وکیوم در آشپزخانه خود هستید باید غیر از قیمت متری خود کابینت به موارد دیگری هم توجه کنید.

قیمت کابینت های وکیوم

اگر قصد دارید کابینت های آشپزخانه خود را از جنس وکیوم انتخاب کنید باید چند نکته را در مورد قیمت کابینت وکیوم در نظر بگیرید. اینکه کابینت وکیوم متری چند کمک زیادی در تخمین قیمت نهایی به شما نمی کند چون موارد زیادی در قیمت تمام شده کابینت های وکیوم دخیل هستند از جمله:

  • قیمت هر متر کابینت وکیوم
  • جنس ام دی اف خام
  • جنس PVC روکش شده
  • ساختن جزیره وسط آشپزخانه
  • نوع طرح آن (فرورفته یا برجسته)
  • میزان ظرافت طرح کار شده
  • ابزار آلات استفاده شده در ساخت کابینت
  • استفاده از زیرچراغ یا ستون و سرستون
  • جنس صفحه روی کابینت
  • کیفیت کار سازنده کابینت

قیمت کابینت وکیوم

اهمیت جنس کابینت آشپزخانه

در ایامی که خیلی هم دور نیست کابینت های فلزی و چوبی طرفداران زیادی داشتند. اما کابینت های فلزی مشکل زنگ زدن داشتند. و سر و صدای زیادی حین باز و بسته کردن در کابینت های فلزی ایجاد می شد. همچنین وزن زیادی داشتند.

کابینت های چوبی هم قیمت بالایی داشتند و زمان ساختن و نصب آنها خیلی زیاد بود. کابینت های تمام چوب وزن سنگینی داشتند و در برابر حرارت و رطوبت مقاومت نداشته زود خراب می شدند.

بعد از آن کابینت های MDF به بازار آمدند. ام دی اف از گرد چوب فشرده شده ساخته شده و با محیط زیست سازگاری دارد. قابلیت ابزارخوری بالایی داشته و به راحتی از آن در کارگاه های ساخت کابینت استفاده می کنند. یک قابلیت مهم کابینت های ام دی اف امکان روکش خوردن سطح آن می باشد.

کابینت وکیوم چیست؟

کابینت های MDF با اینکه مزایای بیشماری داشتند اما یک مشکل بزرگ باعث شد نسل بعدی کابینت ها وارد بازار شوند. اگر آب به درون ام دی اف نفوذ کند باعث باد کردن یا پوسته پوسته شدن سطح آن می شود. برای همین به فکر روکش کردن آن افتادند.

کابینت وکیوم همان ام دی اف خام است که به وسیله نوعی پلاستیک فشرده به نام PVC روکش خورده است. روکش پی وی سی باعث شده کابینت های وکیوم کاملا ضد آب و ضد حرارت شوند.

وکیوم کردن یعنی چه؟

وکیوم کردن یعنی چسباندن بدون نفوذ هوا. وقتی روکش پی وی سی را روی سطح ام دی اف وکیوم می کنیم یعنی بین سطح و روکش هیچگونه هوایی وجود ندارد و خلا کامل می باشد. وکیوم کردن باعث می شود طرح روی کابینت آسیب نبیند و رطوبت و حرارت به سطح کابینت نفوذ نکند.

طراحی کابینت های وکیوم

یکی از مزیت های فوق العاده و قابل توجه کابینت وکیوم این است که طرح و نقش روی در کابینت کاملا طبق نظر و سلیقه مشتری انجام می شود. شما می توانید از طرح های ایرانی یا یونانی و رومی در ساخت کابینت و ستون و سرستون های آن استفاده کنید. همه چیز به سلیقه خودتان بر می گردد.

نقوش مورد پسند شما ابتدا روی ورق ام دی اف توسط دستگاه پیشرفته CNC حکاکی می شود. سپس کابینت های حکاکی شده دردستگاه وکیوم گذاشته شده و روکش PVC روی آنها وکیوم می شود.

چرا کابینت وکیوم بخریم؟

کابینت آشپزخانه وکیوم کاملا ضد رطوبت و ضد حرارت است. جنس پلاستیک PVC که روی سطح MDF وکیوم می شود باعث دوام و استحکام بالای کابینت وکیوم و مقاومت آن در برابر رطوبت و اسید و الکل می شود.

بیشتر بخوانید
قیمت کابینت PVC با یراق آلات آن به صورت تمام شده چقدر در می آید؟

تنوع بالا در انتخاب طرح و رنگ کابینت های وکیوم یکی دیگر از دلایلی است که هواداران زیادی به خود جذب کرده است.

قیمت کابینت وکیوم نسبت به انواع دیگر کابینت کلاسیک بسیار ارزان تر است. چون در طراحی و وکیوم آن از ماشین های پیشرفته استفاده می شود و زمان ساخت آن سریع تر است.

وزن کابینت وکیوم هم نسبت به کابینت های کلاسیک دیگر مثل کابینت تمام چوب سبک تر است و همین قضیه موجب شده ساختن و نصب آن آسان تر شده و به طور کلی روند ساخت و نصب آن سریع تر انجام شود.

تاثیر سازنده کابینت وکیوم در کیفیت آن

اگر شیفته شکوه و زیبایی خیره کننده کابینت های کلاسیک وکیوم هستید حتما سراغ یک کابینت ساز خوب بروید. در انواع دیگر کابینت، کیفیت کار سازنده در درجه اول اهمیت قرار ندارد. اما کیفیت ساخت و تولید کابینت در کابینت های وکیوم بسیار مهم و قابل توجه است. چون هر چند در انتخاب جنس و طرح و رنگ کابینت دقت و وسواس به خرج داده باشید اگر کابینت ساز خوبی آن را نسازد، کابینت وکیوم ساخته شده در نهایت هیچ جلوه ای نخواهد داشت.

ظرافت و دقت در حکاکی طرح روی کابینت و کیفیت چسب استفاده شده در وکیوم کردن روکش آن اگر درست انجام نشوند همه هزینه های شما هدر می روند! قبل از اینکه بپرسید کابینت وکیوم متری چند به تجربه و مهارت کابینت ساز توجه کنید.

کابینت وکیوم متری چند

به دلیل نوسانات بازار قیمت هر متر کابینت وکیوم به صورت دقیق را نمی توان بیان کرد. چون عوامل زیادی در قیمت هر متر کابینت وکیوم تاثیر دارند. برای تخمین قیمت کل کابینت آشپزخانه باید قیمت هر متر کابینت وکیوم را بدانیم اما این کافی نیست.

اگر می خواهید از قیمت هر متر کابینت وکیوم در تاریخ امروز مطلع شوید با مشاوران فروش ویناچوب تماس بگیرید.

قیمت کابینت وکیوم کلاسیک

تفاوت در قیمت کابینت وکیوم کلاسیک و مدرن به تفاوت طرح کابینت برمی گردد. کابینت های کلاسیک کنده کاری و منبت کاری می شوند و جزئیات بیشتری دارند برای همین قیمت کابینت وکیوم کلاسیک بیشتر است. قیمت کابینت وکیوم کلاسیک به میزان کار شدگی و ظرافت طرح و وجود سرستون و پایه های خراطی شده بستگی دارد. دستگیره ها و پاخور و زیرچراغی هم در قیمت کابینت وکیوم کلاسیک دخیل هستند.

برای آگاهی بیشتر از قیمت کابینت وکیوم کلاسیک با مشاوران متخصص ویناچوب صحبت کنید.

قیمت کابینت وکیوم سفید

ترکیب رنگ کابینت وکیوم هم در قیمت تمام شده آن تاثیرگذار است. قیمت کابینت وکیوم سفید با مشکی و قهوه ای آن تفاوت زیادی ندارد. اما اگر از رنگ های ترکیبی استفاده شود قیمت آن بیشتر می شود. قیمت کابینت وکیوم سفید طلایی از قیمت کابینت وکیوم سفید بیشتر است.

مشاوران فروش وینا چوب به شما در انتخاب رنگ و آگاهی از قیمت کابینت وکیوم سفید کمک می کنند.

قیمت کابینت وکیوم

عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت وکیوم

قیمت کابینت های وکیوم به عوامل زیادی بستگی دارد. چون ساخت و نصب کابینت وکیوم مراحل بیشتری دارد. کابینت های وکیوم جزئیات بیشتری دارند و حکاکی و خراطی های زیادی در ساخت آنها انجام می شود. در ادامه به این عوامل تاثیرگذار در قیمت کابینت وکیوم می پردازیم.

قیمت ام دی اف خام

ورق های ام دی اف خام موجود در بازار ساخت ایران یا ترکیه هستند. MDF در ابعاد مختلف مثل 366*183 یا 280*122 ارائه می شود. ام دی اف در انواع مات یا براق، برجسته و فرامید و هایگلاس وجود دارد. قیمت هر ورق ام دی اف با توجه به جنس و ابعاد آن فرق می کند. در حال حاضر (پاییز 98) قیمت MDF به صورت حدودی بین 400000 تا 500000 تومان می باشد.

قیمت روکش PVC

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم کابینت وکیوم شامل مغزی ام دی اف و روکش پی وی سی است. جنس روکش PVC در قیمت آن تاثیرگذار است. همچنین جنس چسب به کار رفته و کیفیت وکیوم انجام شده خیلی مهم و حیاتی است.

بیشتر بخوانید
رنگ پی وی سی کابینت را هماهنگ با دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید!

طرح کابینت وکیوم

تفاوت قیمت کابینت کلاسیک و مدرن در طرح کابینت است. اگر طرح به کار رفته از طرح های سنتی و کلاسیک باشد کابینت ساخته شده کابینت وکیوم کلاسیک خواهد بود. اما اگر در ساخت کابینت وکیوم از طرح های مدرن و امروزی استفاده شود کابینت وکیوم ساخته شده جز کابینت های مدرن محسوب می شود.

میزان دقت و کنده کاری و ظرافت طرح که توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود در قیمت کابینت تاثیرگذار است. هر چه طرح شلوغ تر و ظریف تر باشد و از گل های دکوراتیو و گونیای منبت کاری شده و سرستون های باشکوه بیشتری استفاده شود قیمت کابینت وکیوم کلاسیک بیشتر خواهد شد.

قیمت کابینت وکیوم

استفاده از جزیره

جزیره یا کانتر یک فضای اضافی در وسط آشپزخانه است که به کدبانوی منزل امکان داشتن پیشخوان اضافی برای آشپزی می دهد. جزیره خود شامل کمد و قفسه جهت ذخیره سازی و به نمایش گذاشتن اشیای تزئینی می باشد.

اگر تمایل به داشتن جزیره در آشپزخانه خود هستید باید طرح در کمد و پایه های جزیره متناسب با طرح کلاسیک کابینت های آشپزخانه باشد. قیمت جزیره با توجه به اندازه و طرح آن متفاوت است.

قیمت کابینت وکیوم

یراق آلات کابینت

انواع یراق آلات تزئینی کابینت مثل پایه، دستگیره، لولا، سبد سوپر مارکت، مجیک کرنر، جک، آرام بند و … که در ساخت کابینت های جدید استفاده می شوند در قیمت نهایی کابینت تاثیرگذار هستند. مدل های یراق آلات شیک و کلاسیک قیمت بالاتری نسبت به یراق آلات مدرن دارند.

قیمت کابینت وکیوم

ستون و سرستون کابینت

جلوه و شکوه کابینت های کلاسیک و سلطنتی در سرستون های استفاده شده در آن است. سرستون ها طرح های مختلفی مثل سرستون تخت جمشید، سرستون رومی، سرستون کسری، سرستون بیستون یا اشکال اسلیمی و سر حیوانات دارند. قیمت سرستون ها با توجه به مدل آنها متفاوت است.

قیمت کابینت وکیوم

زیرچراغ کابینت

از زیرچراغ کابینت برای نورپردازی بهتر استفاده می شود. اگر آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از ابزارهای مختلف برای نورپردازی استفاده کنید. در قسمت زیرین کابینت های دیواری می توان فضایی برای نصب چراغ و هالوژن ایجاد کرد و برای مخفی کردن این فضا از زیرچراغ استفاده می کنند. قیمت زیرچراغ کابینت به صورت متری محاسبه می شود.

جنس صفحه رویی کابینت

یکی از اجزای مهم کابینت آشپزخانه صفحه رویی آن است. صفحه رویی جایی است که ظروف و لوازم برقی آشپزخانه قرار می گیرد. و کارهای آشپزی و خرد کردن مواد غذایی روی این صفحه ها انجام می شود. قبلا صفحه رویی را از جنس سنگ طبیعی می ساختند. امروزه از سنگ های مصنوعی یا ورق های PVC برای ساختن صفحه رویی کابینت استفاده می شود. قیمت صفحه رویی کابینت هم با توجه به جنس و متراژ آن محاسبه می شود.

کیفیت کار سازنده کابینت

برای ساختن کابینت وکیوم باید حتما کابینت ساز خوب پیدا کنید. کیفیت کار سازنده کابینت در کیفیت نهایی کابینت وکیوم بسیار تاثیرگذار است. بعضی سازنده ها به کیفیت چسب روکش و نحوه صحیح وکیوم کردن اهمیت نمی دهند. در این صورت کیفیت کابینت بسیار پایین می آید و دوام و استحکام خود را از دست می دهد.

هزینه ای که برای هر متر کابینت وکیوم و طرح و رنگ آن متحمل شده اید را با سپردن کار ساختن و نصب کابینت به کابینت سازی که تخصص و تجربه لازم را ندارد هدر ندهید.

جمع بندی

کابینت وکیوم خصوصا اگر مدل کلاسیک و سلطنتی باشد به علت جزئیات و یراق آلات بیشتری که دارد به عوامل زیادی بستگی دارد. دانستن اینکه کابینت وکیوم متری چند کمک زیادی به محاسبه قیمت تمام شده آن نمی کند. باید همه این عوامل یاد شده را در نظر بگیرید. علاوه بر اینکه به هزینه حمل و نقل وسایل و ابزار آن هم باید توجه شود.

اما زیبایی و جلوه خیره کننده کابینت های وکیوم کلاسیک و دوام و طول عمر این کابینت ها و قیمت مناسب تر آن نسبت به انواع دیگر کابینت های کلاسیک کاملا شما را در پرداخت این هزینه کاملا متقاعد می کند.

 

بیشتر بخوانید: کابینت ممبران(وکیوم)

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ