کابینت های گلاس سفید قهوه ای – مدل و ترکیب رنگ با های گلاس سفید اکلیلی

توسط | دسامبر 22, 2019 | کابینت های گلاس | 0 دیدگاه

کابینت های گلاس سفید قهوه ای یک ترکیب رنگ جذاب برای آشپزخانه شما خواهد بود. اغلب این سوال برای خریداران کابینت پیش می آید که از چه ترکیب رنگی برای کابینت آشپزخانه خود استفاده کنند که هم زیبا و جذاب باشد هم اینکه پس از مدتی آنها را خسته و دلزده نکند. در جواب این افراد باید بگوییم کابینت های گلاس سفید قهوه ای انتخابی است که کمترین ریسک را دارد زیرا رنگ قهوه ای سال هاست که امتحان خود را پس داده و در دکوراسیون داخلی خانه ها جا خوش کرده است.

کابینت سفید های گلاس

از وقتی متریال MDF به بازار آمد صنعت کابینت سازی را حسابی دگرگون ساخت. MDF یک نوع ورق چوبی است که از ذرات ریز و فشرده چوب ساخته شده و سازگاری خوبی با محیط زیست دارد. از نظر دوام و زیبایی بهتر از چوب طبیعی عمل می کند. امروزه اکثر کابینت های مدرن دارای بدنه ام دی اف با روکش های متعدد هستند. یکی از این روکش ها نوعی پلاستیک شفاف و شیشه مانند است. به کابینت با مغزی ام دی اف و روکش پلکسی گلاس، کابینت های گلاس گفته می شود.

مزایای کابینت های گلاس سفید

کابینت های گلاس سطحی صاف و براق دارد. درب کابینت هایگلاس دارای طرح و نقش و برجستگی نیست برای همین لکه چربی و گرد و غبار را به خود نمی گیرد. کابینت هایگلاس به راحتی با یک دستمال میکروفایبر تمیز می شود و برای همین نگه داری آن آسان و طول عمر آن بالا است. کابینت های گلاس سفید مدرن زیبایی فوق العاده و خیره کننده ای دارد. خاصیت اصلی کابینت سفید های گلاس درخشندگی و بازتاب نور است. همین مزیت باعث می شود کابینت های گلاس با انعکاس نور محیط اطراف خود، شبیه آینه عمل کند و آشپزخانه را بسیار دلباز و بزرگ نشان دهد.کابینت های گلاس در رنگ های مختلف برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ مناسب است.

کابینت های گلاس سفید مدرن

کابینت هایگلاس بیشتر در رنگ سفید ساخته و عرضه می شود. کابینت های گلاس سفید مدرن اولین انتخاب بیشتر خانواده های ایرانی برای داشتن آشپزخانه ای شیک و امروزی است. چون کابینت هایگلاس خاصیت درخشندگی و شفافیت را دارد در رنگ سفید جلوه زیادی دارد و آشپزخانه را بسیار متفاوت و دلباز می کند.

بهترین رنگ کابینت های گلاس

رنگ سفید مظهر پاکی و خلوص بوده و یک رنگ عالی برای پس زمینه دکوراسیون داخلی است. رنگی که به ما اجازه می دهد هر مانوری که دوست داشتیم در دکوراسیون بدهیم و هر گاه خسته شدیم با صرف هزینه خیلی کمتر و عوض کردن رنگ های فرعی، تغییر قابل توجهی در دکوراسیون منزل خود بدهیم. کابینت آشپزخانه هم جز اصلی دکوراسیون منزل به حساب می آید. رنگ سفید می تواند بهترین رنگ کابینت های گلاس باشد. اما اگر سفید یک دست شما را دلزده می کند بهترین ترکیب رنگ کابینت های گلاس سفید قهوه ای است.

چرا کابینت های گلاس سفید قهوه ای؟

رنگ قهوه ای طیف های متعدد تیره و روشن دارد. انواع فندقی، بلوطی، کاراملی، قهوه ای سوخته و قهوه ای روشن می توانند در کابینت استفاده شوند. برای آشپزخانه های کوچک بهتر است از طیف های روشن تر استفاده شود. اما در آشپزخانه های بزرگ با نور پردازی مناسب کاملا آزاد هستید از طیف های تیره تر قهوه ای در کابینت آشپزخانه خود لذت ببرید. رنگ سفید بهترین رنگ برای ترکیب با قهوه ای در کابینت هایگلاس است.

بیشتر بخوانید
کابینت های گلاس سفید جدیدترین و زیباترین کابینت مدرن

کابینت های گلاس سفید قهوه ای

مزایای کابینت های گلاس سفید قهوه ای

  • همیشه زیبایی خود را حفظ کرده و هیچ گاه از مد نمی افتد.
  • دوام بالا و عمر طولانی دارد.
  • طیف های رنگ متعدد دارد.
  • قابلیت هماهنگی با هر رنگ یا مدل دکوراسیون بخش های دیگر خانه را دارد.
  • می تواند با انواع دیوارپوش و کفپوش هماهنگ شود.
  • هم برای دکوراسیون مدرن و هم برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است.
  • نگه داری آن آسان بوده و به راحتی تمیز می شود.

معایب کابینت های گلاس سفید قهوه ای

کابینت های گلاس خصوصا در رنگ های روشن تر آن به دلیل اینکه نور را منعکس می کنند لکه چربی و اثر انگشت را خیلی سریع نشان می دهند. این مشکل به راحتی با تمیز کردن کابینت در فواصل منظم و کوتاه حل می شود.

ترکیب رنگ کابینت های گلاس سفید قهوه ای را چگونه انتخاب کنیم؟

معمولا در نصب کابینت های گلاسی که دارای دو رنگ است، کابینت های دیواری را با رنگ روشن تر ساخته کابینت های زمینی را با رنگ تیره تر نصب می کنند. در مدل کابینت های گلاس سفید قهوه ای هم بهترین کار این است که کابینت های دیواری سفید باشند تا خاصیت بازتاب نور آنها بهتر عمل کند. کابینت های زمینی می توانند به رنگ قهوه ای با طیف های متعدد رنگی باشند. این مدل کابینت های گلاس سفید قهوه ای فضای آشپزخانه را باز تر و دلنشین تر می کند. در آشپزخانه های کوچک می توانید از رنگ قهوه ای کمتر استفاده کنید یا طیف های روشن تر آن را به کار ببرید.

کابینت های گلاس سفید قهوه ای

طراحی کابینت های گلاس سفید قهوه ای

در طراحی کابینت هایگلاس سفید قهوه ای می توانید به جای انتخاب دو رنگ برای درب کابینت ها، از کابینت های گلاس سفید با دیوارپوش و کفپوش قهوه ای استفاده کنید. هر چه نقش رنگ قهوه ای را کمتر کنید به دلبازتر شدن آشپزخانه کمک کرده اید. استفاده از گلدان ها و لوازم تزئینی یا صندلی اپن قهوه ای رنگ هم می تواند ترکیب جالبی از این دو رنگ ایجاد کند.

کابینت های گلاس سفید قهوه ای

ایده دیگری که می توانید در طراحی آشپزخانه با ترکیب سفید و قهوه ای به کار ببرید این است که کابینت ها را به رنگ سفید یک دست ساخته و صفحه روی کابینت را قهوه ای انتخاب کنید. برعکس این کار هم برای آشپزخانه های بزرگ جالب است. می توانید کابینت ها را به رنگ قهوه ای تیره یا روشن بسازید و صفحه کانتر آشپزخانه و صفحه روی اپن و جزیره را به رنگ سفید انتخاب کنید.

کابینت های گلاس سفید قهوه ای

جزیره کابینت های گلاس سفید قهوه ای

جزیره مکانی جدا از کابینت ها است که معمولا وسط آشپزخانه یا در ورودی آن قرار می گیرد. جزیره یک مکان اضافی برای پیشخوان و چند کابینت اضافی برای ذخیره سازی به ما می دهد. جزیره آنقدر زیبا و کاربردی است که خیلی سریع جای خود را در آشپزخانه ها باز کرده و تقریبا جزئی از کابینت های مدرن و امروزی است. کابینت هایگلاس سفید قهوه ای هم می تواند دارای جزیره ای با همین ترکیب رنگ باشد. برای استفاده از جزیره این نکته را بدانید که عرض آشپزخانه باید حداقل چهار متر باشد. برای طراحی کابینت های گلاس سفید قهوه ای و هماهنگی آن با جزیره از طراحان داخلی کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید
چطور قیمت کابینت های گلاس را محاسبه کنیم تا کلاه سرمان نرود!

طراحی اپن های گلاس

در آشپزخانه های کوچک می توانید به جای استفاده از جزیره، از یک اپن با طراحی خاص و زیبا بهره بگیرید. دست شما کاملا در طراحی اپن باز است و می توانید آن را به هر شکلی طراحی کنید. اپن آشپزخانه می تواند کاملا چسبیده به دیوار یا جدا باشد. می تواند ال شکل یا یو شکل باشد. همه اینها بستگی به فضای آشپزخانه و سلیقه خودتان دارد. ترکیب رنگ اپن آشپزخانه باید کاملا هماهنگ با ترکیب رنگ کابینت های گلاس سفید قهوه ای باشد.

کابینت های گلاس سفید قهوه ای

نگه داری کابینت های گلاس سفید قهوه ای

نگه داری کابینت هایگلاس سفید قهوه ای بسیار راحت است چون استحکام آن بالاست و عمر زیادی دارد. اگر کابینت های گلاس را تمیز نگه دارید و اجازه ندهید لکه و اثر انگشت روی آن باقی بماند می توانید تا سال ها از زیبایی و کارایی این کابینت در آشپزخانه خود لذت ببرید.

نورپردازی آشپزخانه تاثیر زیادی در جلوه کابینت دارد

هر چقدر هم در ترکیب رنگ و ساخت کابینت آشپزخانه خود سلیقه به خرج داده باشید باز هم یک قدم دیگر دارید تا کاملا سنگ تمام بگذارید. آن قدم آخر نورپردازی مناسب آشپزخانه است. نورپردازی به طور کلی تاثیر قابل توجهی در جلوه دکوراسیون داخلی دارد. در نورپردازی کاملا دستتان باز است چون انواع منابع نور دیواری و سقفی داریم. همچنین قسمت زیر کابینت دیواری که به آن زیرچراغ گفته می شود هم گزینه بسیار خوبی برای نورپردازی به حساب می آید. با استفاده درست و به جا از نورهای طبیعی و مصنوعی درآشپزخانه جلوه کابینت های گلاس سفید قهوه ای را دو چندان کنید.

کابینت های گلاس سفید اکلیلی

بعد از ترکیب سفید و قهوه ای، کابینت های گلاس سفید اکلیلی یا شاینی هم اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کابینت های گلاس سفید اکلیلی، یک طرح اکلیلی و براق دارد که در رنگ های مختلف موجود است. طرح اکلیلی دارای یک زمینه با ریزدانه های براق است.  این زمینه می تواند سفید با ریزدانه های طلایی یا مشکی با ریزدانه های سفید باشد. کابینت های گلاس سفید اکلیلی یک انتخاب خاص برای افراد خاص است. در انتخاب کابینت های گلاس سفید اکلیلی باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از مدتی از آن خسته نشوید. چون نصب کابینت های گلاس سفید اکلیلی در آشپزخانه با کمی ریسک همراه است که ممکن است پس از مدتی شما را دلزده کند.

صفحه روی کابینت های گلاس سفید اکلیلی

صفحه روی کابینت یا کانتر آشپزخانه که محلی برای خرد کردن مواد غذایی و انجام کارهای مربوط به آشپزی است باید مقاوم تر از درب کابینت باشد. ورق های گلاس اصلا گزینه خوبی برای کانتر آشپزخانه نیست. اگر کابینت های گلاس سفید اکلیلی را در آشپزخانه خود نصب کردید می توانید از انواع سنگ ها برای صفحه روی کابینت استفاده کنید. سنگ هایی که ترکیب رنگ و ظاهر آنها شبیه درب کابینت های گلاس سفید اکلیلی شما باشند.

جمع بندی

دو ترکیب رنگ کابینت سفید قهوه ای و سفید اکلیلی اخیرا بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته اند. کابینت های گلاس زیبایی و کارایی را با هم دارد. در طراحی کابینت مدرن های گلاس می توان از فضاهای ظاهرا به درد نخور هم استفاده کرد. رنگ قهوه ای طیف های تیره و روشن زیادی دارد که دست شما را در انتخاب باز نگه می دارد. در انتخاب ترکیب رنگ برای آشپزخانه کوچک از رنگ قهوه ای کمتری استفاده کنید. کابینت های دیواری را به رنگ روشن و کابینت های زمینی را به رنگ تیره تر انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید : کابینت های گلاس

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ