دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری بسیار متفاوت و جذاب می شود

توسط | سپتامبر 13, 2019 | دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن | 0 دیدگاه

دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری جلوه فوق العاده ای دارد. تنوع رنگ و طرح و جنس کاغذدیواری ها باعث شده افراد زیادی از آن به جای نقاشی کردن دیوار استفاده کنند. سالن پذیرایی اولین جایی است که توسط مهمانان دیده می شود. پس نوع چیدمان و لوازم به کار رفته در آن باید به دقت انتخاب شود. زیرا معرف شخصیت و سبک زندگی ماست. کاغذدیواری یکی از محبوب ترین دیوارپوش ها به حساب می آید و انتخاب آن بسیار مهم و تاثیرگذار است.در ضمن کاغذ دیواری علاوه بر زیبایی بی حدی که به محیط می دهد خاصیت پوشانندگی عیوب خانه را هم دارد.

نکات مهم برای خرید کاغذ دیواری

رنگ کاغذدیواری

رنگ کاغذ دیواری باید با سایر اجزا دکوراسیون همخوانی داشته باشد یا مکمل آن رنگ ها باشد.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

کاغذدیواری سالن های پذیرایی کوچک بهتر است رنگ روشن داشته باشند و برای سالن های بزرگ تر در انتخاب آزادتر هستید و می توانید از رنگ های تیره تر استفاده کنید اما در هر صورت هماهنگی با سایر رنگ های دکوراسیون را فراموش نکنید. به علاوه رنگهای گرم فضایی دوستانه و دلنشین فراهم کرده رنگ های سرد حس تازگی و خنکی به محیط می دهند.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

طرح کاغذ دیواری

برای کاغذ دیواری پذیرایی کوچک، بهتر است از طرح های ریز استفاده کنید. اگر پذیرایی شما بزرگ است نقش های بزرگتر مناسب تر می باشند. کاغذدیواری با طرح راه راه عمودی سقف اتاق را بلندتر نشان می دهد.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

طرح افقی کاغذدیواری نیز سقف را کوتاه تر نشان داده دیوار را پهن تر به نظر می رسانند.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

یک نکته مهم برای انتخاب طرح و رنگ کاغذدیواری توجه به طرح و رنگ کفپوش است. اگر کفپوش طرح شلوغی دارد کاغذدیواری را از بین طرح های ساده انتخاب کنید.

 

استفاده از ترکیب طرح های کاغذدیواری

یک ایده جدید برای چسباندن کاغذدیواری استفاده از طرح های مختلف است. معمولا در مغازه ها به جای یک طرح، ترکیبی از دو یا سه طرح مرتبط از لحاظ رنگ به شما نشان می دهند. طرح های گل دار و شلوغ یا هندسی را برای دیوار پشت تلویزیون یا دیوار شومینه انتخاب میکنند. نقش های ساده تر را برای دیوارهای بزرگتر برمیگزینند. در موارد خاص از یک طرح سوم هم برای یک دیوار کوچک مثلا دیوار بین پنجره استفاده می کنند.

سبک دکوراسیون

در دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری توجه کنید که اگر سبک کلاسیک را برای دکوراسیون پذیرایی خود برگزیدید، طرح کاغذدیواری هم باید کلاسیک باشد. همچنین به این علت که مبلمان استیل و کلاسیک معمولا با پارچه های طرح دار و پرزرق و برق ساخته می شوند بهتر است طرح کاغذدیواری تا حدامکان ساده باشد. در صورت انتخاب دکوراسیون مدرن نیز باید طرح کاغذدیواری پذیرایی را از بین نقش های مدرن پیدا کنید. از آنجا که مبلمان مدرن هم معمولا طرح ساده با رنگ های خنثی دارند میتوانید کاغذدیواری را طرحدار و شلوغ انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون پذیرایی بزرگ طبق اصول درست و کاربردی

 

انواع طرح کاغذدیواری

جدید ترین کاغذدیواری هایی که امروزه در بازار وجود دارند به قدری متنوع هستند که برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری به هیچ وجه در نمی مانید. کافی است سری به مغازه ها بزنید و آلبوم کاغذدیواری آنها را ورق بزنید یا با جستجویی ساده در گوگل انواع و اقسام مدل کاغذدیواری پذیرایی کوچک و بزرگ یا کلاسیک و مدرن را پیدا کنید. موضوع این است که هرچه تنوع بیشتر شود انتخاب سخت تر است برای همین در این قسمت مقاله شما را با انواع طرح های کاغذ دیواری آشنا می کنیم.

ساده

کاغذدیواری های با طرح ساده یا کاملا بدون طرحند یا دارای نقوش و بافت های ریزی هستند. امروزه کاربرد این گونه کاغذدیواری ها بیشتر برای ترکیب با یک کاغذدیواری طرح دار است. خوبی طرح ساده کاغذدیواری این است که هیچ گاه از مد نمی افتد.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

طرح دار

کاغذدیواری های طرح دار با اشکال هندسی یا گل دار یا طرح های کلاسیک هستند. اکثر افراد از انتخاب طرح های شلوغ واهمه دارند. در انتخاب طرح های شلوغ باید خیلی دقت کنید و حتما با یک طراح حرفه ای در مورد این موضوع مشورت کنید، قطعا راهکارهای منحصر به فردی به شما پیشنهاد خواهند داد که دکوراسیون پذیرایی تان بسیار خاص شود.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

تصویری یا پوستری

کاغذدیواری تصویری شامل یک تصویر به صورت یک تکه است. استفاده از این طرح جدید کاغذدیواری پذیرایی با ریسک بالایی همراه است. برای همین دقت داشته باشید در صورت انتخاب این مدل کاغذدیواری، سایر اکسسوری های دکوراسیون شما باید در نهایت امکان ساده باشند و رنگ آنها با تصویر همخوانی داشته باشد.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

سه بعدی

کاغذدیواری های تصویری که تصویر چاپ شده روی آنها سه بعدی می باشد که معمولا روی دیوار پشت تلویزیون نصب می شوند. دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری سه بعدی، اگر درست و اصولی انجام شود فضای دکوراسیون منزل شما را بسیار خاص میکند. شما می توانید با نورپردازی مناسب زیبایی آن را دوچندان کنید. نصب این مدل کاغذدیواری از بقیه طرح ها مشکل تر است لذا باید سراغ متخصص این کار بروید.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

انواع کاغذدیواری از نظر جنس

هنگام انتخاب کاغذدیواری علاوه بر طرح، باید به جنس آن هم توجه کرد. جنس کاغذدیواری را باید بر اساس کاربرد آن، میزان رطوبت محیط، عمر مفید کاغذدیواری و آلرژی زا بودن یا نبودن آن توجه کنید. انواع جنس کاغذ دیواری به شرح زیر می باشد.

بیشتر بخوانید
دکوراسیون پذیرایی کوچک خود را با چند ایده جذاب و کاربردی دلنشین کنید!

کاغذی

این مدل کاغذدیواری فقط یک لایه از جنس کاغذ دارد و بسیار نازک است.. جنس کاغذی برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری مناسب نیست زیرا قابل شستشو نبوده و به راحتی پاره میشوند. طول عمر مفید آن یک تا سه سال است و قیمت آن ارزانتر از سایر جنس های کاغذدیواری می باشد.

کاغذی با روکش وینیل

این نوع کاغذدیواری شامل کاغذ با روکش وینیل است. وینیل قابل شست و شو بوده در برابر چربی و رطوبت مقاوم است. کاغذدیواری با روکش وینیل متداول ترین جنس کاغذدیواری بین مصرف کنندگان است. مدت زمان دوام آن سه تا پنج سال است. قابل کنده شدن و دوباره نصب شدن بوده و به راحتی پاره نمی شوند. کاغذدیواری با روکش وینیل بهترین گزینه برای دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری است. این جنس کاغذدیواری ها به علت ماهیت پلاستیکی که دارند سازگاری زیادی با محیط زیست ندارند و ممکن است ایجاد حساسیت کنند.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

نانو ون

کاغذدیواری نانو از الیاف غیربافته شده فیبری و سلولزی در دستگاه تولید کاغذ ساخته میشود.بافته نشدن الیاف به آن خاصیت تنفس می دهد که باعث می شود رطوبت در دیوار زندانی نشده و قارچ و کپک ایجاد نشود. به دلیل تکنولوژی به کاررفته در ساخت آن ضد دوده و کثیفی هستند و ایجاد حساسیت و آلرژی نمی کنند. در برابر نور خورشید هم مقاوم تر هستند و قیمت آنها نسبت به موارد گفته شده بیشتر می باشد.اکثر کاغذدیواری های نانو لایه محافظ ندارند و دوست محیط زیست هستند. اما بعضی از تولید کنندگان این مدل کاغذدیواری را با لایه وینیل می پوشانند تا قابل شستشو باشد.

الیاف طبیعی

این جنس کاغذدیواری با الیاف طبیعی ساخته می شود. در ساختار آن چوب یا برگ دیده میشود و بسیار کمیاب و گران قیمت هستند. کاغذدیواری ساخته شده از الیاف طبیعی قابل شست شو، ضد حساسیت و سازگار با محیط زیست است.

مخملی

یک مدل کاغذدیواری لاکچری و خاص که در ساخت آن از الیاف مخمل استفاده شده است. قیمت کاغذدیواری پذیرایی از جنس مخملی بسیار گران بوده و معمولا در دکوراسیون پذیرایی کلاسیک استفاده می شوند. طرح این کاغذدیواری برجسته بوده و قابل شستشو نیست. البته بعضی تولیدکنندگان این مدل، در ساختار آن از پی وی سی و روکش وینیل استفاده می کنند که قابل شستشو باشد.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذدیواری

بیشتر بخوانید : دکوراسیون پذیرایی

سوالی دارید? چت از طریق واتساپ